Foto: Reuters
Foto: Reuters

Sitijev rezervista biće glavni igrač Njukasla: Niko Gonzalez stiže za 55.000.000 evra

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.08.26. | 19:39

Đak Barsine La Masije stiže na Sent Džejms Park

Svrake su blizu realizacije vrednog pojačanja u veznom redu. Prema navodima transfer gurua Fabricija Romana, Njukasl i Mančester Siti postigli su usmeni dogovor oko transfera španskog veziste Nika Gonzaleza, a sam igrač je dao pristanak za prelazak na Sent Džejms Park.

Visina obeštećenja iznosiće oko 55.000.000 evra, uz mogućnost da Siti kroz bonuse zaradi dodatna 3.500.000. Razgovori su značajno napredovali tokom prošle noći, nakon čega je mladi fudbaler prihvatio ponuđene uslove i projekat u kom mu je namenjena jedna od centralnih uloga u timu. Suštinski, predviđen je kao zamena za Sandra Tonalija, koji je otišao u Totenhem za 108.000.000 evra.

Izabrane vesti

Gonzalez je na Etihad stigao u januaru 2025. godine iz Porta za oko 60.000.000 evra. Iako je nagovestio potencijal, nije uspeo da izbori za mesto u startnoj postavi. Zbog smanjene minutaže bio je otvoren za promenu sredine u potrazi za standardnim statusom.

Španski vezista je ponikao u La Masiji, a pre odlaska u Portugal nastupao je za Valensiju kao pozajmljeni igrač. Reč je o polivalentnom veznom igraču koji uspešno pokriva više pozicija u manevru - od klasične "šestice" i organizatora igre do veoma ofanzivnije uloge.

Njukaslu je nakon ozbiljnih promena u igračkom kadru bilo potrebno osveženje u sredini terena. Gonzalezove karakteristike i taktička prilagodljivost procenjeni su kao profil koji u potpunosti odgovara zahtevima na Sent Džejms Parku. Istovremeno, Mančester Siti ovim poslom oslobađa budžet i mesto u sastavu za nastavak prelaznog roka.

Nakon usmenog dogovora klubova i pristanka igrača, u narednim satima očekuje se formalizacija administracije, lekarski pregledi i potpisivanje ugovora pre drugog kola i okršaja sa Totenhemom u Londonu 29. avgusta.


tagovi

Niko GonzalesLetnji prelazni rok 2026

Sledeća vest