Moreira (©AFP)

Sin Almamija Moreire naneo Marselju prvi poraz u sezoni

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.09.24. | 22:46

Trijumf Strazbura čiji je gol sjajno čuvao Đorđe Petrović – 1:0

Kada je Almami Moreira bio ljubimac navijača Partizana, često mu je društvo pravio mali simpatični sin Dijego. Večeras, nekih skoro 15 godina kasnije, “mali” Dijego Moreira postao je junak večeri u Strazburu, pošto je svom timu doneo pobedu, a naneo prvi poraz u sezoni Marselju – 1:0.

Moreira junior je prošao mlađe kategorije Standarda iz Liježa i Benfike, odakle je otišao u Čelsi, pa je prošle godine bio na pozajmici u Lionu, a ove je u Strazburu. Iako mu je prirodna pozicija levog ili desnog krila, večeras je doneo Marselj na mestu levog krilnog beka. I ta odluka trenera Rozeniora ispostavila se kao puni pogodak.

Jer, upravo se Moreira u 40. minutu ubacio u napad, uleteo u šesnaesterac protivnika, dobio pravnovremenu loptu od Nanasija i poslao je u mrežu gostija iz Marselja.

Odličnu utakmicu je odigrao Strazbur, bio je u većem delu meča bolji tim, nije se uplašio renomiranog rivala, koji je bez poraza došao na ovaj meč. I sjajno je igrao do sada tim Roberta de Zerbija, atraktivno, napadački, međutim, večeras je udario u zid.

A, jedna od najjačih “cigli” tog zida bio je Đorđe Petrović. Kada su igrači Strazbura padali, kada je Marselj bio nadomak izjednačenja, srpski golman je bio poslednja brana, koja nije dozvoljavala da se mreža zatrese.

Dok u prvom poluvremenu gotovo da nije imao posla, Petrović je u drugom imao dve fenomenalne odbrane. Najpre je u 55. minutu sačuvao mrežu kod šanse Harita, a devet minuta kasnije je zaustavio i Mopaja u velikoj prilici.

Veliku pobedu piše Strazbur, a Marselj prvog “keca” u koloni poraza.

LIGA 1 – 6. KOLO

Okser - Brest 3:0 (2:0)