Simeone direktno najavio prodaju: Lemar nije ispunio očekivanja
Vreme čitanja: 2min | pet. 03.01.20. | 14:33
Atletiko obavestio Žorža Mendeša da pronađe klub skupo plaćenom Francuzu
Opravdanja nema. Ili na igra zbog povrede ili igra loše. Dobre partije Tome Lemara u Atletiku ne postoje. Izgleda da ih neće ni biti, pošto se francuski internacionalac drži za kvaku i čeka da prekorači prag stadiona „Vanda Metropolitano“, pa da počne avanturu na nekom drugom mestu.
Madriđani više ne mogu da ga trpe. Em im ništa nije doneo na sportskom planu, em je na ekonomskom postao promašena investicija, pošto je u njegov potpis uloženo 70.000.000 evra. Kad je dolazio iz Monaka delovalo je da ima smisla. Godinu i po kasnije – ne.
Izabrane vesti
Svesni su i u taboru Jorgandžija da 24-godišnje krilo gubi mesto u prvih 11 i da je jedni izlaz prodaja. Između redova, trener Dijego Simeone potvrdio je da je klub podigao rampu za transfer Lemara i da čeka zainteresovane kupce.
„Činjenice govore bolje od reči“, uzvraća Simeone na podatak da je Toma ove sezone odigrao 21 utakmicu, a niti je postigao, niti asistirao za gol. „Lemar nije uspeo da razvije fudbalske kvalitete, ali i dalje poseduje karakteristike kakve drugi igrači nemaju. Nadamo se da bi posle povrede mogao da pokaže koliko je važan. Sad, da li će ostati u Atletiku? Znamo da njegovi menadžeri rade izvanredan posao“.
Da li je ovom rečenicom Čolo želeo da bude ciničan ili, pak, da ohrabri Žorža Mendeša, tek portugalski superagent dobio je obaveštenje od Atletika da krene u akciju koja bi trebalo da ima za cilj da ovog januara smesti Tomu Lemara u drugi klub. Engleski mediji pretpostavljaju da bi situaciju mogli da iskorsite Arsenal ili Totenhem, s tim što je pitanje hoće li uspeti da pokriju platu igrača.
Upravo su finansije razlog zbog kojeg je Atletiko stavio Tomu Lemara u izlog. Ukupan fond za plate je potrošen, doguralo se do limita i jedina šansa da Madriđani angažuju pojačanje tokom zime jeste da se reše nekog iz postojećeg kadra. Koga će, ako ne skupo plaćenog, a fudbalera koji nema odgovarajući učinak?
„Klub radi u skladu sa svojim potrebama. Oduvek sam se divio njegovim karakteristikama, ali je isto tako tačno da nije uspeo da ispuni očekivanja“, direktan je Čolo Simeone.
(FOTO: Reuters)