Slavlje Kange i Gajića (© Star sport)

Silovit start Zvezde: Kanga kao iz topa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 05.11.20. | 21:23

Sjajan gol Gabonca protiv Genta

Silovit start protiv Libereca, silovit i protiv Genta. Rešila je Crvena zvezda da rivalima na svom stadionu ni gram nade ne ostavi, bar kad je uvod utakmica Lige Evrope u pitanju. Videlo se to minulog četvrtka u okršaju sa češkim predstavnikom, a na isti način su načeti i Belgijanci.

Razlika je samo u minutu i egzekutoru. U drugom kolu Grupe L prvi je potegao Mohamed el Fardu Ben u sedmom, da bi jednu od početnih prilika domaćina večeras u vođstvo pretvorio Gelor Kanga u 12. minutu.

Gabonac je i započeo akciju u čijem nastavku je Marko Gobeljić, sada kao levi bek, vratio loptu u kazneni prostor, namenio je Benu, ali pošto reprezentativac Komorskih Ostrva nije uspeo do nje da dođe, jeste Gelor Kanga. Pala mu je tačno je ivicu šesnaesterca, Kanga tukao iz trka, kao iz topa, i pogodio za 1:0.

Nije ga bilo na gostovanju Hofenhajmu i protiv Libereca zbog virusa korona, ali čim se vratio odmah je udario pečat na Zvezdinu igru.