
Seviljin košmar sa pojačanjima od 40.000.000, Eibar od 0:2 do 3:2 posle anđeoskog slobodnjaka (VIDEO)
Vreme čitanja: 2min | čet. 26.09.19. | 20:54
Drugi uzastopni poraz Andalužana
Gledali su Eibar, a videli trambolinu koja će im poslužiti da odskoče posle poraza od madridskog Reala za vikend. I bili su na dobrom putu sve dok skupocena letnja pojačanja nisu rešila da skoče u bunar i povedu celu Seviljinu ekipu sa sobom. Eibar je bio na konopcima i gubio sa 0:2, ali je na kraju preokrenuo i rezultatom 3:2 stigao do tek prve pobede u novoj sezoni!
Posle prvih 45 minuta to je izgledalo kao nemoguć scenario, jer su Seviljina pojačanja u ofanzivnom delu ekipe šarmirala navijače andalužanskog kluba. Prvo Lukas Okampos posle velike greške Ramisa, pa onda i Oliver Tores za 2:0. Nije ni čudo što je Sevilja izdvojila ukupno 27.000.000 evra za dojučerašnje vedete Olimpika iz Marselja, odnosno Porta. Marko Dmitrović je ostavljen sam kao na strelištu. Ništa nije mogao kod Seviljinih golova.
Izabrane vesti
Međutim, šta sve to vredi Sevilji kad su podbacila pojačanja od 40.000.000 evra?! Znamo da zvuči šizofreno, ali takva je i bila utakmica na Ipurui. Jer sve ono što je napad napravio, odbrana je bacila u vodu. Prvo Žil Kunde, koga je Monći ovog leta doveo iz Bordoa za neverovatnih 25.000.000 evra da bi ga Fabijan Oreljana – sećate ga se verovatno iz Selte – poveo na ringišpil i iznudio penal sa kojeg je sam i vratio Baske u život. Onda je došao na red i Dijego Karlos, drugi Monćijev izum na poziciji štopera. Momak koga je Sevilja ovog leta kupila od Nanta za 15.000.000 evra zabio se u golmana Tomaša Vaclika kao u zid i naizgled sasvim bezazlena situacija pretvorila se u pogodak za 2:2.
Nisu još gosti ni stigli da shvate šta se to dođavola dešava, a Eibar je već stigao i do trećeg gola. Ovde doduše nije bilo krivca. Ovo je bio samo majstorski slobodnjak Hosea Anhela Valdesa, poznatog i po nadimku Kote mada mu večeras više pristaje nadimak, jer zaista je ovo bio pogodak dostojan anđela.
Bar iz vizure Eibarovih navijača. Za Seviljine je ovo bilo pakleno veče.
ŠPANIJA 1 - 6. KOLO
Utorak
Valjadolid - Granada 1:1 (1:1)
/Plano 12 - Fernandez 42/
Betis - Levante 3:1 (1:1)
/Loren 45+3, 48, Iglesijas 67 - Ernani 7/
Barselona - Viljareal 2:1 (2:1)
/Grizman 6, Artur 15 - Kazorla 44/
Sreda
Leganes - Bilbao 1:1 (0:0)
/Oskar 62 - Garsija 59p/
Majorka - Atletiko Madrid 0:2 (0:1)
/Košta 26, Feliks 64/
Valensija – Hetafe 3:3 (3:1)
/Gomez 30, 34, Li Kang In 39 – Mata 1, Hason 66, Anhel 69/
Real Madrid – Osasuna 2:0 (1:0)
/Vinisijus 36, Rodrigo 72/
Četvrtak
Eibar - Sevilja 3:2 (0:2)
/Oreljana 66pen, Pedro Leon 77, Anhel 82 – Okampos 11, Tores 33/