Severina (©MN Press)

Severina pogađa i za Kurasao (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 09.06.24. | 13:59

Partizanov ofanzivac strelac za reprezentaciju

Čudnovati Ksander Severina, koji je prvu sezonu u Partizanu odigrao po principu jedna dobra utakmica, pa dve loše, leto provodi radno, igrajući za reprezentaciju Kurasaa.

Na prostoru Konkakaf zone (Severna i Srednja Amerika) počele su kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2026. godine, a Kurasao je prve dve utakmice grupne faze završio sa maksimalnim uspehom – sa dve pobede.

Nakon trijumfa nad Barbadosom od 4:1, Kurasao je kao gost slavio u Arubi – 2:0. A, Ksander Severina je na prvoj utakmici bio starter, ali se nije proslavio, pa je zamenjen na poluvremenu, dok je u drugoj ušao sa klupe i postigao gol u 96. minutu, kojim je overio trijumf svog tima.

Severina je dobio loptu i izašao sam ispred golmana, pa iako je to bila pozicija za šut desnom nogom, on je gađao spoljnim delom stopala levom i pogodio pod prečku.

Posle ove pobede fudbaler Partizana ide na odmor, a kvalfikacije u Konkakaf zoni nastavljaju se tek sledećeg leta.