Stefan Šavija (©Starsport)

Šavija sa klupe nokautirao Pazarce

Vreme čitanja: 3min | sub. 24.08.24. | 21:12

Novajlija u ligi produbio krizu Plavih

Ne šali se novajlija u najjačem srpskom rangu, što je posle lučanske Mladosti na svojoj koži osetio i Novi Pazar. Čovek odluke Stefan Šavija sedeo je na klupi do 69. minuta, ali mu je 20 i kusur na terenu bilo dovoljno da sebi i drugovima obezbedi veliko slavlje u šestom kolu Mozzart Bet Superlige: Tekstilac - Novi Pazar 2:1 (1:0).

Tekstilac je osvojio sedam od mogućih devet bodova u poslednja tri kola. S druge strane, produbljena je kriza sastava Nikole Trajkovića, koji ima samo bod iz poslednje četiri utakmice. Boli glava Plave, boli sve više.

Pravu odluku doneli su oni koji su rešili da produže subotnji roštilj u prirodi i propuste prvo poluvremene utakmice u Bačkoj Palanci. Sve osim akcije kod gola Tekstilca zaslužuje brzi zaborav, koliko zbog lepe štikle asistenta Princa Ukačukvua i sigurne realizacije Dejana Đurića, toliko i zbog načina na koji su iz igre ispadali momci trenera Trajkovića.

U tom delu meča još jednom su Ognjen Bjeličić i Filip Bačkulja istakli kandidaturu za najneuigraniji štoperski tandem Mozzart Bet Superlige. Malteški soko letos sleteo iz Hamruna i momak što je pre tri meseca sa Metalcem ispao među srpskoligaše na terenu više su delovali kao slučajni partneri nego kao tandem centralnih bekova za velika dela.

U šestom minutu probali su gosti, ali je Kovačevićev šut sa preko 20 metara završio preko prečke. Od Pazaraca smo u prvom poluvremenu videli još akciju Adetunđija Rasaka Adešine i Žulijusa Eđikea Opare u 12. minutu, koja je samo u začetku obećavala nešto više, takođe i neprecizan pokušaj Adema Ljajića pet minuta kasnije.

Domaćinu je prvi ozbiljniji napad doneo vođstvo. Ukačukvu je efektno proigrao sa oko 14 metara neumoljivog Đurića, dok su kao čunjevi redom padali Aleksandar Kovačević i Ognjen Bjeličić, a u prazno se zaleteo Bačkulja. Nemoćan je bio Filip Pajović - 1:0.

Nisu se ni fudbaleri iz Odžaka naigrali na polovini Pazaraca u prvom delu susreta. Tukao je Ivan Davidović u 27. minutu pored stative, nakon što se s loptom posvađao Bačkulja, da bi u 41. minutu Davidović na asistenciju Miloša Zekića umesto mreže pogodio u toj situaciji dobro postavljenog Bačkulju. Usledio je korner za domaće iz kojeg se izrodio promašaj glavom Nemanje Kojčića sa dva metra i 68 centimetara.

Nešto bolji Pazar u drugom poluvremenu. Položili su se i štoperi (makar do 85. minuta), a Bačkulja se čak upisao i u strelce, istina od mantinele.

Krenuli su Trajkovićevi puleni odlučno u nastavku, ali im je u 51. minutu zapretio Nikola Kodžić. Onda je na scenu stupio Bačkulja. Tukao je sa oko 25 metara i imao sreće da loptu okrzne Leontije Vasić, što je bilo dovoljno za nemoć Bojana Braća - 1:1.

Nastavio je Novi Pazar da napada, ali je tek u 73. minutu probao rezervista Aleksandra Mesarović sa distance, što je bez problema pokupio Brač. Opara je u 76. minutu dobio pas od Adešine, ali se istakao Brać.

Finiš je bio koban po Pazarce. Đurić je izveo slobodan udarac, da bi na prebačaj glavom Filipa Sredojevića prečku pogodio Nikola Marjanović, a potom mrežu Šavija - 2:1.

Mogao je Tekstilac do još nekog gola, ali je Pajović odbranio Stefanu Stojanoviću u 90. i Nikoli Skrobonji u 90+5. minutu.