Emil Rockov (© Star sport)

Sarajevo slavi nekadašnjeg golmana Vojvodine: Rockov odbranio dva penala

Vreme čitanja: 3min | pet. 19.07.24. | 00:13

Fudbaleri Sarajeva posle penal serije savladali Aktobe iz Kazahstana i tako se plasirali u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Konferencije

Sarajevo se plasirao se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu konferencije nakon što je boljim izvođenjem penala savladao kazahstanski Aktobe s 4:3. Nakon 120 minuta igre bilo je 3:2 za Aktobe, a ukupni rezultat 3:3.

Viđena je prava drama na stadionu "Asim Ferhatović Hase" jer je Sarajevo gubilo posle 90 odigrani minuta jer je na semaforu stajalo 1:2. Ipak, zbog pobede u prvom meču Kazahstanu golom u 90. minutu, susret je ušao u produžetke, a tek je tu krenula ludnica.

Oba tima su postigla po gol u produžecima i to u prvih šest minuta. Poveli su gosti golom Jaira u 93. minutu, ali je ubrzo reagovao istom mero Oliveira. U samom finišu prvog produžetka domaćin ostaje i sa igračem manje na terenu jer je Đuričković dobio drugi žuti kartkon.

U preostalih 15 minuta, ekipa Sarajeva je uspela da se odbrani od svih naleta gostiju i na kraju ih je sreća pogledala.

Ipak, kada se sve sabere i oduzme, bez ikakve dileme heroj meča je nekadašnji kolma Vojvodine, Emil Rockov, odbranio je dva penala gostima iz Kazahstana i tako odveo svoj tim dalje..

"Odigrali smo na visokom nivou, ali smo promašili veliki broj šansi. Ipak, tek smo četiri nedelje zajedno. Imamo još puno posla, ali lepše je ići dalje sa samopouzdanjem", rekao je Zoran Zekić, trener Sarajeva.

Penale nije hteo da vežba jer kad god ih je vežbao njegov tim je ispao.

"Prekide smo vežbali jutros u 11 sati. Penale nisam hteo. Ovo mi je treća evropska utakmica koju sam igrao na penale i prva koju sam dobio. U prvom poluvremenu smo trebali voditi tri razlike. Ima još posla i rada", poručio je Zekić.