
Veliko srce Dejana Stankovića – donirao respiratore i medicinsku opremu
Vreme čitanja: 1min | pet. 20.03.20. | 14:59
Pozvao i druge da se uključe u akciju
Nebrojano puta trener Crvene zvezde Dejan Stanković je pokazao humano srce. Još dok je igrao u Interu brinuo je o našem narodu sa Kosova i Metohije, među prvima je pritekao u pomoć otadžbini prilikom polava u maju 2014. godine. Pandemija virusa korona nije mogla da ostavi bez reakcije jednog od najboljih igrača u novijoj istoriji srpskog fudbala.
On je donirao respiratore i medicinsku opremu za Srbiju. Ne navodi se koliko je para Dejan Stanković uložio u nephodnu opremu, ali on pre svega veruje da će njegov primer slediti i drugi.
"Dužnost svakog od nas ko moze da pomogne u ovako teškom trenutku je da to i uradi onima kojima je to najpotrebnije. Nije bitno koliko, svaki doprinos je jedan život više spašen", istakao je Stanković, a prenosi Blic.
Izabrane vesti
Videćemo da li će se u kaciju uključiti I ostali srpski spofrtisti. Do sada je u Srbiji 118 osoba zaraženo virusom korona.