Saka pokrio Obamejanovo brukanje i promašaj sezone (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 18.02.21. | 22:57

Benfika i Arsenal odigrali 1:1 na Olimpiku, Pici sa penala preuzeo lidersku poziciju liste strelaca

Rimski Olimpiko bio je arena u kojoj su zaratili Benfika i Arsenal, a oni su u večnom gradu režirali okršaj koji je lako mogao da prevagne i na jednu i na drugu stranu. Ipak, Orlovi i Tobdžije nisu nam priredili kakav fudbalski spektakl i znajući da je reč o dva od tri najefikasnija napada grupne faze Lige Evrope, nije preterano reći ni da su razočarali jer su čitavu zabavu spakovali u dva, tri minuta - 1:1.

Lisabonski velikan je samo nominalno imao "prednost domaćeg terena", ali činjenica da se nije igralo ne Lužu nije ga omela da nastavi brutalan niz u Ligi Evrope. Naime, Orlovi nikada nisu izgubili kao domaći tim otkako postoji Lige Evrope - računajući i kvalifikacije večerašnji meč bio im je 27., a serija broji 21 pobedu i šest remija.

Čekao je Mikel Arteta novu eksploziju Pjer-Emerika Obamejana. Priželjkivao je predstavu koju je Gabonac izveo prošlog vikenda uništivši Lids prvim het-trikom u dresu Arsenala. Ne samo da se nije okitio pogocima, ili bar jednim, već se u 19. minutu utakmice poprilično obrukao. U trenucima kada su mnogi videli loptu u golu, Oba ju je prosledio pored stative i tako u ličnoj režiji, napravio ubedljivo najgori potez dosadašnjeg toka sezone. Nije se proslavio ni u 75. minutu kada je umesto da šutira oklevao i kupio preko potrebni sekund Lukasu Verisimu koji ga je sprečio da ne pogodi za 2:1.

Prethodno je Benfika profitirala iz neiskusnog branjenja Emila Smit-Roua kojeg je lopta pogodila u ruku. Glavni sudija Džunejt Čakir je poslao domaće na belu tačku, a Pici se sigurnom realizacijom lansirao na čelo liste strelaca Lige Evrope. Sa sedam pogodaka i dve asistencije nema fudbalera koji je učestvovao u više golova u evropskoj B produkciji.

Arsenal koji je do 50. minuta bio poprilično dekoncentrisan u napadu što pokazuje detalj od čak sedam ofsajda do 50. minuta, vratio se u igru samo dva minuta kasnije. Sedrik Soareš je poslao tačan centaršut ka Bukaju Saki koji je, ispostavilo se, postavio konačnih 1:1.

Posle večerašnjeg remija i londonski i lisabonski tim ostaju neporaženi u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope, a Tobdžije su produžile i niz koji kaže da deset puta zaredom nisu izbgubile na eveopskim gostovanjima.