Rusi šire ligu na 18 klubova

Vreme čitanja: 1min | čet. 16.01.20. | 17:59

Samo još ne znaju kad

Klubovi su rekli svoje i izglasali – promene. Premijer liga Rusije proširiće se uskoro na 18 klubova, jer je tako izglasano na današnjoj skupštini Ruske Premijer lige (RPL).

Vest o glasanju podelio je predsednik lige Sergej Prjadkin, koji je otkrio da su glasovi odlučili da se liga proširi za još dva mesta, a bili su protiv uvođenja plej-ofa i plej-auta.

Izabrane vesti

Jedina je „kvaka“ što se ne zna kada će ta promena da zaživi. Prjadkin je saopštio da će se o tome naknadno odlučivati, što znači da neće moći ni naredne jeseni.

Po informacijama ruskih medija, veliki klubovi su insistirali na proširenju lige, jer smatraju da će se time povećati i njihovi prihodi od sponzorstva, tv prava, prodaje ulaznica... A, da će i više utakmica pomoći igračima da se bolje razviju, jer će imati više mečeva u nogama za dokazivanje.

Odluka, ipak, nije doneta jednoglasno, bilo je i onih koji smatraju da će proširenje lige razvodniti kvalitet, ali su ostali u manjini.

Foto: Reuters


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara