Nair Tiknizjan (©AFP)
Nair Tiknizjan (©AFP)

Rusi o Tiknizjanu: Zvezda kao trambolina, gubitak za Lokomotivu

Vreme čitanja: 3min | pon. 23.06.25. | 14:29

Pohvale na račun novog beka Beograđana izneli su Andrej Kančelskis, Aleksandar Mostovoj, kao i nekadašnji fudbaler Moskovljana Taras Burlak

Možda ove sezone uglavnom nije bio u startnoj postavi Lokomotive iz Moskve, ali očigledno je i dalje veoma cenjen u Rusiji. Najnovije pojačanje Crvene zvezde, jermenski levi bek Nair Tiknizjan, podigao je svojim transferom u Beograd mnogo više prašine u ruskim medijima nego kod nas. Jer, dok mi u Srbiji još čekamo da ga zapravo vidimo na delu, pa da sudimo o tome koliki su njegovi realni dometi, Rusi već dobro znaju kakvog igrača su Moskovljani izgubili. Zasad deluje da je rukovodstvo crveno-belih dovođenjem Jermena napravilo pun pogodak, pošto je ovaj transfer danima već jedna od glavnih vesti u ruskim sportskim medijima.

Na tu temu su se oglasila i neki od najvećih ruskih fudbalera s kraja 20. veka, Andrej Kančelskis i Aleksandar Mostovoj, ali možda i najinteresantniju izjavu je dao bivši fudbaler Lokomotive Taras Burlak.

Izabrane vesti

Ovaj 35-godišnji defanzivac smatra da su i Jermen i Zvezda odlično prošli ovim transferom i da će njihova saradnja biti berićetna.
Nair je jasno rekao da želi da promeni klub. Isto, jasno je da Lokomotiva nije izvukla od transfera novac koji je želela i koji bi mogla da ga je prodala ranije. Sve strane su našle zajednički jezik. Igra za reprezentaciju Jermenije, sada će nastupati i u evropskim kupovima. U principu, ovo je dobra pozornica za njega. Crvena zvezda osvaja prvenstva konstantno, takođe igra i u evropskim takmičenjima konstantno. Verovatno će Tiknizjan da bude korišćen na poziciji na kojoj je do sada igrao Milan Rodić. Pročitao sam da je on otišao iz Zvezde i da je to mesto ostalo upražnjeno”, rekao je Burlak, koji je očigledno upućen u dešavanja na stadionu “Rajko Mitić”.

Nekadašnji reprezentativac Rusije, koji je posle Lokomotive igrao još iza Rubin, Krilja Sovjetov i Arsenal iz Tule, smatra da bi dobrim igrama u crveno-belom dresu Jermen mogao da lansira sebe ka najjačim evropskim ligama.
Tiknizjanu igranje u Beogradu može da posluži kao trambolina za budućnost. Zašto da ne ide dalje? Ne vidim nikakav problem. Sve je u njegovim rukama. U ovoj situaciji su, verovatno, sve tri strane zadovoljne. Lokomotiva je prodala demotivisanog igrača sa kojim je bila u konfliktu, a Tiknizjan je pronašao klub koji veruje u njega”.

Bivši fudbaler Mančester Junajteda Andrej Kančelskis ocenio je transfer kao Tiknizjanov pun pogodak.
Nairov prelazak u Crvenu zvezdu je čista sreća. On je uradio sve kako treba. Želim mu puno sreće, da ga zaobiđu povrede i da osigura sebi mesto u startnoj postavi. Nair je otišao u dobro prvenstvo, u veliki klub. Igraće evropska takmičenja. Takođe, plus je za Lokomotivu što je Tiknizjan iz nje otušao u dobar šampionat”, istakao je Kančelskis.

Malo drugačije na ovo gleda Aleksandar Mostovoj. Legendarni centarfor Selte više motri na stvari iz ugla ruskog prvoligaša.
Šteta što je Tiknizjan otišao u Crvenu zvezdu. On je talentovan fudbaler i bezveze je što ga Lokomotiva nije sačuvala. Međutim, verovatno je Nair težio tome da pređe u neki evropski klub. Crvena zvezda je tim visokog statusa, redovni učesnik UEFA takmičenja. To je njegov dobar izbor”, zaključio je Mostovoj.


tagovi

Lokomotiva MoskvaFK Crvena zvezdaNair Tiknizjan

Obaveštavaj me

FK Crvena zvezda

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara