Ronaldo iz penala prekinuo mučenje Juventusa na Marasiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.12.20. | 20:03

Đenova frustrirala Staru damu ali nije izdržala

Juventus je pre nekoliko dana deklasirao Barselonu na Kamp Nou, ali je u Seriji A nastavio da se muči. Ipak, najvažnije je da napokon pobedio na gostovanjima. Posle remija protiv Lacija i Beneventa, večeras je golovima Kristijana Ronalda iz penala ’porodio’ pobedu nad Marasiju protiv Đenove – 3:1.

Nikada Đenova i Marasi nisu bili lak teren za Juve. Pogotovo posle evropskih ispita. Umela je Đenova da zagorča život Bjankonerima i kada su bili na vrhuncu moći, ali večeras nije izdržala. Frustirala je goste iz Torina, ali je poklekla u drugom poluvremenu. Kristijano Ronaldo je doneo pobedu Staroj dami golovima iz penala.

Probao je Pirlo sa tandemom RonaldoDibala ali Đenova je uspela u prvom poluvremenu da neutrališe sve pokušaje Stare dame. Juve je imao tek dva ili tri solidna pokušaja. Drćali su loptu, ali nisu uspevali da probiju bunker Đenove koja za 45 minuta nije šutnula ka golu Ščensnog.

Odolevala je Đenova skoro sat vremena, a onda je Paula Dibala imao momenat insipracije i lukavo pogodio Perinov bliži ugao posle solo akcije.

Ubrzo je i Kjeza pogodio za 2:0 ali mu je pogodak opravdano poništen, da bi Đenova došla do izjednačenja pravo nitokuda četiri minuta posle Dibalinog gola. Strelac je bio Juventusov bivši igrač Stefano Sturaro. Sačekao je na drugoj stativi idealan centaršut Juventusovog pozajmljenog igrača Luke Pelegrinija.

Dodao je Juventus gas, Pirlo je uveo Moratu i krenula je opsada Đenovinog gola. Dibali je poništen lep gol zbog ofsajda, Ronaldo je promašio dobru šansu da bi Kvadrado u 76. minutu iznudio penal koji je Ronaldo pretvorio u novo vođstvo. Desetak minuta kasnije, Portugalac je opet bio precizan sa bele tačke pošto je još jedan bivši „juventino“ Perin srušio Moratu.

Juve je opet za petama milanskim rivalima...