Romulo je Brešin džoker, crna serija Udinezea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.09.19. | 17:00

Na Friuliju minimalac za goste

Udineze u crnoj seriji, Brešini igrači na rukama navijača. Rondinele su posle dva uzastopna poraza ostvarile i drugu pobedu u Seriji tako što su usred Friulija slavile sa 1:0 u četvrtom kolu Serije A.

Apsolutno zasluženo, pošto su sve vreme bili opasniji tim i mogli i do ubedljivije prednosti. Alfredo Donaruma je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu, nije da ni Zebre nisu mogle do gola, ali gosti su bili konkretniji i opasniji.

I to je na naplatu stiglo u 56. minutu kada je iskusni Romulo, koji se u startnih 11 našao samo zato što je Danijele Desena bio suspendovan. Šansu je oberučke prihvatio mada je imao i naklonost Fortune. Njegov udarac sa nekih 25 metara zakačio je Sebastijena Di Maja i prevario golmana domaćeg tima Huana Agustina Musa.

Dešava se to, veći problem za Igora Tudora je što je izostala bilo kakva reakcija Udinezeove ekipe, pa je negde i logično što su Zebre pretrpele i treći poraz u nizu. S druge strane, Eugenio Korini je sebi poklonio novi život na Brešinoj klupi. Taman što je počelo da se priča o njegovoj smeni što i ne treba previše da čudi imajući u vidu da je gazda Breše kontroverzni Masimo Čelino, poznat po tome što nije baš emotivno vezan za trenere klubova koje vodi.

Ali s obzirom da je Breši ovo povratnička sezona u Seriji A sasvim dobro gura Korini.