Roma preživela Meacu, Juventus u Rimu juri prvo mesto

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.12.19. | 22:55

Nerauziri bili bliži pobedi, ali nisu uspeli da iskoriste nekoliko prilika - 0:0

Inter je bio jedini tim koji je stvarao šanse, ali ih je Roma svela na prilično mali broj, pa je to jedan od razloga zbog kojih nismo videli golove na prvom od dva ozbiljna derbija 15. kola italijanske Serije A - 0:0.

Vučica je do boda stigla uz dosta sreće, ali i činjenice da je protivniku u dobrom delu utakmice uspela da oduzme posed lopte. Ipak, iz tog poseda nije protekla praktično nijedna velika šansa pred golom Samira Handanovića, ali Rimljani imaju razloga za zadovoljstvo, s obzirom na stanje igračkog kadra.

Upravi je veliki broj povreda sa obe strane ozbiljno je uticao na kvalitet derbija. Nerazuri su igrali bez trojice važnih igrača iz veznog reda Barele, Galjardinija i Sensija, kao i napadača Sančeza, dok je Vučica meč počela bez Džeka, a van protokola ostali povređeni Pau Lopez, Kristante, Facio, Klajver i Pastore. Ipak, velika želja i žestoka borba nisu izostali, što je uostalom deo reprertora svakog okršaja između ova dva tima.

Roma se nije snašla na početku, što Inter nije uspeo da iskoristi. Prve dve prilike Lukaku i Lautaro su imali posle grešaka Veretua i Manćinija, ali je kod prve čist zicer zaustavio Mirante, dok se kod druge nije snašao Argentinac.

Sreća je bila uz Romu u 43. minutu kada je Lukaku ostavio Marcela Brzovića samog na nekih desetak metara udaljenosti, ali je hrvatski vezista nejasno šutirao preko prečke. Isti igrač je pretio i na početku drugog poluvremena, kada se istakao Mirante.

Ekipa Paula Fonseke je u drugom poluvremenu sa dosta više uspeha usporila nalete domaćina, koji je i pored toga mogao do gola. Sedam minuta pre kraja ozbiljno je pretio Lukaku, dok je u samom finišu čitavu loptu pred golom Rome promašio Lautaro Martinez i tako prokockao priliku da donese vredne bodove svom timu.

Ovak kiks Intera već koliko sutra bi mogao da iskoristi Juventus ukoliko savlada zahuktali Lacio u Rimu. Roma je pretekla Kaljari na četvrtom mestu, ali će ekipa sa Sardinije tu moći da se vrati ukoliko u nedelju savlada Sasuolo u Ređo Emiliji.