Roma na snagu slomila SPAL i čvrsto zagrlila četvrto mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.12.19. | 20:04

Vučica slavila posle preokreta - 3:1

SPAL se borio koliko je mogao, vodio je od finiša prvog poluvremena, ali je u nastavku meča preovladao kvalitet Rome. Vučica je slavila posle preokreta sa 3:1, pa spokojno dočekuje sutrašnji okršaj između Kaljarija i Lacija na Sardiniji.

Roma je napadala tokom čitavog meča, ali je dodala gas tek nakon gola Petanje, kojem je prethodio kiks Aleksandra Kolarova, koji je nonšalantno reagovao u svom kaznenom prostoru u 44. minutu, što je iskoristio Čonek, oduzeo mu loptu, a onda je usledio start po nogama i najstroža kazna.

Ključni trenutak na utakmici dogodio se u 53. minutu, kada je Lorenco Pelegrini uz dosta sreće matirao Berišu, pošto je lopta usput pogodila jednog igrača gostiju i postala neodbranjiva za Albanca.

Tada je definitivno popustio bedem gostiju, pa je ubrzo usledio potpuni preokret. Vikari je u 66. minutu neoprezno srušio Džeka, pa je dosuđana najstroža kazna za domaće. Sa linije penala je kao i uvek bio nemilosrdan Dijego Peroti.

Paulo Fonseka je upravo umesto Argentinca na teren poslao Henrika Mhitarjana, što se ispostavilo kao pravi potez s obzirom da je Jermen u 83. minutu zatresao mrežu rivala na asistenciju Florencija. Mhitarjanu je ovo treći gol u sezoni, ali i potvrda da je u potpunosti raskrstio sa povredom koja ga je mučila mesec dana.

Rimljani narednog petka gostuju u Firenci, dok fenjeraš ide na noge Torinu sa serijom od tri uzastopna poraza.