©AFP
©AFP

Rimski sin blista u derbiju Rima: Pelegrini u rašlje iz slobodnog udarca (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.03.22. | 18:54

Vučica već na poluvremenu došla do prednosti od tri gola (3:0), a moglo je da bude još ubedljivije

Roma je demolirala Lacio u prvom poluvremenu, a pored dvostrukog strelca Tamija Abrahama, blistavu utakmicu igra i Lorenco Pelegrini. Jedini preostali "rimski sin" u dresu Vučice silno motivisan je ušao u Derbi dela Kapitale. Rođeni Rimljanin prvo je na startu meča pogodio prečku iz korenera, posle čega se upisao Abraham, a pravu poslasticu sačuvao je za 40. minut, kada je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara poslao loptu pravo u rašlje lacijevog gola.

Udarac Rominog kapitena bio je perfektan. Lopta je imala unutrašnji efe, išla je sa spoljne strane i skrenula baš tamo gde nije mogao da je dohvati nesrećni Tomas Strakoša.

Prednost Vučice je mogla da bude još ubedljivija. Nikola Žalevski je sredinom prvog poluvremena promašio zicer, dok je u nadoknadi prvog poluvremena Henrik Mhitarijan pogodio prečku.