Rekord za rekordom: Ronaldo svrgnuo Platinija sa prestola u Torinu, juri Imobilea i Lukakua, preti Kloseu

Vreme čitanja: 2min | pet. 07.02.20. | 15:27

Napadač Juventusa želi jedinstveno priznanje u svetu fudbala

Kristijano Ronaldo obara rekorde kao od šale, a deluje da se neće zaustaviti dok još neke poruši. Uostalom, sam je izjavio da ih ne juri, već oni njega.

U pobedi Juventusa nad Fiorentinom (3:0), Ronaldo je dvaput bio precizan sa penala i došao do učinka od 50 pogodaka u timu iz Torina u svim tamičenjima. Za takvo dostignuće mu je trebalo samo 70 utakmica. Prethodni klupski rekord bio je u vlasništvu Mišela Platinija, ali je Francuz odigrao 14 mečeva više da bi stigao do „kote 50“.

Izabrane vesti

Za samo godinu i po dana u Torinu, Ronaldo je 50 puta pogodio cilj. Može se reći da je u ovom slučaju nadimak „CR7“ prekrstio u „CR50“, jer je u svakom klubu posle odlaska iz Sprotinga (gde nije ni mogao da rešeta, jer je prodat kao tinejdžer) dobacio do „kote 50“. U Mančester junajtedu mu je trebalo 190 utakmica, dok je u Real Madridu „potrošio“ svega 53 meča.

Posle priznanja u Engleskoj i Španiji, imaće Ronaldo šansu da postane i najbolji strelac u Italiji. Osvojio je Zlatnu kopačku Premijer lige u sezoni 2007/08, tri puta zagrlio Pićići trofej u La Ligi (2010/11, 2013/14 i 2014/15), međutim, moraće da zapne ako misli da već ove sezone postane prvi fudbaler koji bi zvanjem najboljeg strelca mogao da se podiči u tri od pet najjačih evropskih liga. Za priznanje „Kapokanonijere“, namenjeno najefikasnijem igraču Serie A, ove sezone ima veliku konkurenciju u liku Čira Imobilea (25 golova) i Romela Lukakua (16), dok je Ronaldo na 19. Portugalcu je ostalo još maksimum 16 kola do kraja sezone i em što bi morao da pogađa u serijama kao početkom 2020. godine (devet komada na pet utakmica), potrebno je i da računa na to da prve puške Lacija i Intera ne budu tako ubojite.

Jedan rekord mu je svakako na nišanu. Da li ove ili naredne sezone, tek... Juriće Đina Rosetija i Gonzala Iguaina, špiceve koji su postigli najviše golova u jednom prvenstvu (po 36). Usput, ukazuje mu se šansa, mada će morati da bude baš raspucan, da obori Juventusov rekord po broju preciznih hitaca u jednoj sezoni, koji drži Ferenc Hirzer iz 1925/26, kada se zaustavio na 35 golova.

I još nešto: s obzirom da je fanatik, da sam kaže kako ga telo služi da se oseća kao mladić, Kristijano Ronaldo planira još dugo da igra fudbal, pa će se nameračiti i na rekord Miroslava Klosea, kao najstarijeg strelca pet golova u Seriji A (34 godine i 330 dana).

Može li to as Juventusa?

(FOTO: Reuters)


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara