Raport sa srpskoligaških terena: Vikend kad su posrnuli favoriti

Vreme čitanja: 5min | uto. 13.05.25. | 08:09

FAP i Dinamo jug poraženi dok je Ušće Novi Beograd moralo da se zadvolji remijem u Zemunelu

Favoriti, pre svih oni koji krče put ka ulasku u viši rang, nisu se proslavili minulog vikenda na terenima četiri grupe srpskoligaškog karavana. Poklekli su Dinamo jug i FAP, dok je Ušće Novi Beograd, mlađi brat superligaša IMT-a, u derbiju sa Teleoptikom, morao da se zadovolji remijem.

Od vodećih timova maksimalnim ostvarenjem mogu da se pohvale u Slobodi iz Donjeg Tovarnika, pošto su iz Šajkaša doneli tri boda vredna liderske pozicije. Sve ostalo, može se smatrati - već viđenim. Skromna poseta na tribinama, poneko isključenje... Sezona lagano klizi ka podvlačenju crte. Prava uzbuđenja tek slede.

Izabrane vesti

POLA LIGE JURI SLOBODU

Hajduku iz Divoša je potvrđena kazna oduzimanja šest bodova, pa je sada Sloboda zvanično lider na tabeli Srpske lige Vojvodina posle 26. kola. Sastav iz Donjeg Tovarnika je protekog vikenda ostvario dobar pazar na gostovanju u Šajkašu, gde je na kolena bacio domaći Borac (3:1). Četiri kola pre kraja prvenstva i dalje na terenima ovog ranga vlada poptpuna neizvesnost po pitanju trke za mesto koje vodi u Mozzart Bet Prvu ligu Srbije.

Pomenuta Sloboda ima 48 bodova, a prate je Kabel i Sloga (Čonoplja) sa po 46, Hajduk 45, Železničar, 42, Podunavac 41... Sve ekipe u teoriji imaju mogućnost da preteknu aktuelnog lidera. Od ostalih rezultata vredan pomena je Hajdukov minimalac u Kikindi, dok je Kabel bio silan protiv Vojvodine 1928 (5:0). U mreži Bečejeca završilo je tuce lopti, jer je Železničar bio ubedljiv - 12:0.

Rezultati 26.kola: Borac (Š) - Sloboda (DT) 1:3, Omladinac (NB) - Dinamo 1945 1:3, Kabel - Vojvodina 1928 5:0, OFK Vrbas - Novi Sad 1:0, OFK Kikinda - Hajduk (D) 0:1, Naftagas - Podunavac 1:0, Železničar - Bečej 1918 12:0, Sloga (Č) - Radnički (Z) 0:0.

VRANJANCI POKISLI U KRUŠEVCU

Vranjanci koračaju ka ulasku u viši rang, ali da nije bilo nekoliko kikseva, kao usotalom i u vikendu koji je iza nas, Dinamo jug bi verovatno već davno overio vizu za mesto među prvoligašima. Žuto-crni sa trenutnih sedam bodova prednosti i dalje čvrsrto drže prvo mesto u Srpskoj ligi Istok. Radnički iz Pirota, Morava 1918 i Vlasina će nastojati da trku do poslednjeg kola učine što je moguće interesantnijom.

U 26.kolu Dinamo jug je dozvolio sebi luksuz da se poražen vrati iz Kruševca gde je pretrpeo poraz od Jedinstva 1936 (2:3). Drugo Jedinstvo, ono iz Paraćina,  brojalo je do sedam u pobedi nad Svilajnčanima (7:1). Brzi brod je bio nepremostiva prepreka za Timok, Vlasina za Moravu, Jagodinci za goste iz Prahiva. David MilićevićMiloš Milovanović bili su tvorci pobede Trstenika PTT nad niškim Orlovima.

Rezultati 25.kola: OFK Brzi brod - Timok 1919 2:1, Radnički(P) - SFS Borac 3:0, Vlasina - Morava 1918 3:0, Jedinstvo 1936 - Dinamo jug 3:2, Jagodina - Dunav 2:0, Jedinstvo (P) - Radnički (S) 7:1, Trstenik PTT - OFK Sinđelić 2:0, Đerdap - Budućnost 3:0.

SLOGA I MLADI RADNIK PRED AMBISOM

Četiri kola pre kraja ovogodišnje sezone kraljevačka Sloga i Mladi radnik su najbliži selidbi u niži rang. Nisu uspeli da u vikendu za nama ostvare povoljne rezultate, došli su u situaciju da do kraja prvenstva nemaju previše izbora, čak ni to ne bi moglo da im garantuje da će i od naredne jeseni da budu deo istog društva. Budućnost Krušik 2014 je u derbiju začelja preslišala Kraljevčane na krilima dvostrukog strelca Stefana Tešića (4:0). Požarevljani su na svom bunjištu potpisali kapitulaciju protiv gostiju iz Markovca (0:1).

FAP nije opravdao ulogu izrazitog favorita, pa su posle duela sa Jošanicom, njegovi igrači pognutih glava napustili teren, ali to se neće osetiti na plasmanu, jer su Kamiondžije već obezbedile vizu za ulazak u Mozzart Bet Prvu ligu Srbije. U jednom od zanimljivih mečeva 26. kola odigranog u Zablaću Omladinac i Polet su dopisali po bod, uz mirne mreže. Gosti su mogli do prednosti, možda i sva tri boda, ali Nikola Grbović nije uspeo da realizuje penal u 65. minutu. Real je bio ubedljiv protiv Lipolista (5:0), a dva gola delo su Bojana Jelića.

Rezultati 26.kola: Metalac (GM) - Jedinstvo putevi 1:0, Jošanica - FAP 2:1, Loznica - Takovo (GM) 1:1, Mladi radnik - Napredak 0:1, Budućnost - Sloga (KV) 4:0, Real - Lipolist 5:0, Zlatibor - Sloga (P) 2:0, Omladinac (Z) - Polet (Lj) 0:0.

 OPTIČARI UKOČILI FAVORITA U ZEMUNELU

Partizanova filija iz „Zemunel“ još jednom se pokazala kao neugodan takmac za vodeći tandem. Pošto su nedavno ostvarili pobedu u Obrenovcu, fudbaleri Teleoptika ovoga puta nisu slavili, ali su remijem (0:0) u okršaju sa vodećim Ušćem Novi Beograd opravdali visoku treću poziciju na tabeli među beogradskim trećeligašima. Obrenovčani su lako srušili komšije iz Bariča (5:0), što je Prvu iskru dovelo u položaj da se grčevito bori za opstanak. U ništa boljoj situaciji nisu Studentski grad, BASK TEK i novobeogradski Radnički.

Kao gosti, pobede su upisali Brodarac u Dudovici i Jedinstvo u Lazarevcu protiv Kolubare koja je u ovih 90 minuta imala ulogu favrita. Pobednika nije bilo u Barajevu gde je Zvezdari pripao bod protiv neugodne Ravne gore (1:1). Sokolovi sa Careve ćuprije golovima Andreja Mladenovića i Mateja Bojović u direktnom duelu timova sa začelja, pored toga što su osvojili tri boda, poslali su Studentski grad na poslednje mesto.

Proteklo kolo na terenima Srpske lige Beograd ostalo je u senci saobraćajne nesreće u kojoj je život izgubio Igor Milovanović, mladi prvotimac GSP POleta Dorćola, pa iz toga razloga nije odigrana utakmica ovog kluba sa Radničkim iz Novog Beograda.

Rezultati 23. kola: Kolubara - Jedinstvo 1:2, OFK Budućnost - Brodarac 1:3, Ravna gora - Zvezdara 1:1, Prva iskra - Radnički (O) 0:5, Teleoptik - Ušće Novi Beograd 0:0, BASK TEK - Studentski grad 2:0, GSP Polet Dorćol - Radnički (NB) (odloženo).


tagovi

Srpska liga ZapadSrpska liga BeogradSrpska liga VojvodinaSrpska liga Istokniže lige

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara