Rajković čuda pravi u Francuskoj, šesti meč bez primljenog gola; Sent Etjen u 90. minutu dobio derbi Rone

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.10.19. | 23:07

Robert Berič junak

Klod Puel nije mogao da poželi bolji start na klupi Sent Etjena! U petak je preuzeo ekipu koja je bila poslednja na tabeli, prilično očajna zbog ispuštenog trijumfa u Ligi Evrope protiv Volfzburga, a evo večeras nema srećnijih navijača od Sent Etjenovih, jer na Žofroa Gišaru pao je jedan od najvećih rivala - Lion (1:0).

Da sve bude posebno slatko za domaće učinio je taj kasni gol junaka Roberta Beriča, Slovenca koji je u igru ušao u 80. minutu, a u 90. lepo pogodio glavom za erupciju oduševljenja na stadionu. Ne treba zanemariti ni vrlo lep centaršut Rijada Budebuza sa boka. Lopta je bila takva da Berič nije morao ni milimetar se pomeri ili izvije. Njegovo je bilo samo da fino odmeri preciznost i jačinu udarca, a to je učinio tako da golman Liona nije imao nikakvu šansu.

U prvom poluvremenu ovog susreta videli smo samo tri udarca ka golu - oba tima kombinovano, i to je pretilo da utakmicu učini jednom od lošijih ove sezone. Nijedan meč u dosadašnjem toku Lige 1 nije imao tako malo pokušaja. Ali borba se u nastavku rasplamsala. Bilo je svega - snažnih duela, dobrih akcija, šuteva... Lionu je jedan gol poništen.

Na kraju smo videli taj divan centaršut i sjajnu reakciju Beriča za prvu pobedu Sent Etjena protiv velikog rivala posle dve i po godine.

Za nas zanimljiviji meč odigran je u Renu, gde je Rems našeg reprezentativnog Predraga Rajkovića slavio sa 1:0. Bivši golman Crvene zvezde i Makabija ponovo je bio odličan i po šesti put u sezoni sačuvao mrežu, zadržavši svoj tim na samo četiri primljena gola ove sezone. A to njegove saigrače iz odbrane (i njega samog, naravno), čini najboljim u Ligi 1 u tom segmentu, uz skupcenu zadnju liniju Pari Sen Žermena.

Rajković je imao tri dobre intervencije večeras, ali imao je, ruku na srce i dosta sreće, pošto su domaći imali i stativu i prečku. Gol vredan tri boda za Rems je postigao Bulaje Dija u 49. minutu utakmice.

Rems trenutno drži vrlo dobru šestu poziciju na tabeli i u dobroj meri na tom rezultatu zahvaljuje našem Rajkoviću...

LIGA 1 - 9. KOLO

Amijen - Marselj 3:1 (2:1)