Frank Kanute i Sava Petrov (@MNPress)
Frank Kanute i Sava Petrov (@MNPress)

Radnički se ne šali: Kanute potpisao na dve godine

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.07.25. | 14:59

Kao što je Mozzart Sport nedavno najavio, Nišlije dovele nekadašnjeg defanzivnog vezistu Partizana

Ono što je Mozzart Sport ekskluzivno najavio pre desetak dana, a delovalo je kao naučna fantastika, ipak se ostvarilo. Frank Kanute potpisao je dvogodišnji ugovor sa Radničkim iz Niša i predstavljaće mega pojačanje za Real sa Nišave.

Klub sa Čaira se ne šali. Ušao je malo tromo u prelazni rok, samim tim i u novu sezonu, izgubio meč prvog kola od TSC-a, ali nakon istorijske prodaje Trivantea Stjuarta u Makabi Haifu za 1,5 miliona evra i raščišćavanja igračkog kadra od onih koji su popunjavali brojno stanje, bez konkretnog učinka i krenuo je u lov na „krupne zverke“.

Izabrane vesti

Mnogo se očekuje od Babakara Embupa, napadača juče pristiglog iz Grafičara, a šta tek reći o njegovom sunarodniku, još jednom Senegalcu, koji je svojevremeno važio za jednog od najskupljih pojačanja Partizana. Naravno, biće i onih koji će ukazivati na njegovu gotovo jednoipogodišnju takmičarsku pauzu, na to da je u Humskoj vremenom izgubio mesto u timu, ali ako se setimo njegovih izdanja iz prve polusezone u crno-belom dresu, kada je Partizan bio jesenji prvak Srbije, ako zavirimo u pedigre fudbalera koji je prošao Juventusovu školu i u iskustvo igranja u Belgiji, Italiji i Francuskoj, jasno je da je Radnički povukao ozbiljan potez i da bi trebalo da je dobio čoveka koji pravi ozbiljnu razliku u defanzivnom delu veznog reda. To je Kanute, uostalom, vež i demonstrirao, pošto je sa budućim saigračima odradio nekoliko treninga tokom minule sedmice.

"Dobro se osećam. Uzbuđen sam što sam drugi put u Srbiji. Niš je prelep grad. Razgovarao sam sa igračima koji su igrali ovde. Govorili su mi o Radničkom, znam da je klub bogate istorije. Srećan sam što sam ovde”, rekao je 26-godišnji Senegalac posle potpisivanja ugovora, a preneo je klub na svojim zvaničnim glasilima.

Specifična je sezona, i vrapci na grani znaju da iz elite ispadaju četiri tima, u Radničkom ne žele sebi da dozvole da ponovo budu u donjem domu. Poslednji potezi idu u prilog toj tezi.

Uzgred i jedan talas optimizma za nišku fudbalsku javnost pred večerašnju (20.00) premijeru na domaćem terenu u novoj sezoni Mozzart Bet Superlige, protiv Mladosti iz Lučana.


tagovi

Radnički NišFrank Kanute

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara