Gosti bez pobede: Radnički produžio Čukinu agoniju, Rad podigao glavu

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.02.20. | 17:56

Čumić naneo Brđanima četvrti uzastopni poraz

To je sada već ozbiljna agonija za Čukarički! Brđani su jesen završili sa dva spojena poteza, a na to su evo dodali još dva prolećna. Posle neuspeha u duelu sa Zvezdom, belo-crno su pali i danas u Nišu u duelu sa Radničkim – 2:0.

Klub sa Čaira ovom pobedom ponovo je u trci za izlazak u Evropu. TSC i Čukarički, koji drže sada četvrto i peto mesto, beže mu samo četiri boda.

Golove za pobedu nad Brđanima postigao je Nikola Čumić, koji ovo proleće provodi u Radničkom kao pozajmljeni igrač Olimpijakosa. Trener Čukaričkog Veselinović poslao je na teren tim bez standardnih Docića, Tedića, bez Ćirkovića i Vidosavljevića, a ta mu se kocka nije isplatila.

I dok se agonija Čukaričkog nastavljena, završena je crna serija Rada. Građevinari su posle pet uzastopnih poraza došli do pobede, na svom terenu protiv Napretka – 2:0.

Čovek koji je vratio Radu veru u opstanak je Andrija Kaluđerović, strelac oba pogotka, sa kojima je postao rekorder po broju golova u Superligi Srbije, sa 65 pogodaka.

Inđija je doživela novi poraz, od Proletera u Novom Sadu, a bio je to još jedan meč u kojem su zeleno-beli primili gol iz penala – 1:0. Radinović je sa bele tačke doneo timu sa Slane bare tri boda.

Najuzbudljiviji susret odigran je u Surdulici, gde su viđena četiri gola u drugom poluvremenu, a na kraju su Radnik i Mačva podelili po bod – 2:2.

Mačva je povela, Radnik u roku od deset minuta okrenuo na 2:1, da bi Adamović pogotkom u 80. minutu izborio bod za goste iz Šapca.

SRBIJA 1 - 22. KOLO:

Voždovac - Spartak 2:3 (2:0)