Makedonac ponovo udara jako po Turskoj – konačno Antalija!

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.02.20. | 19:52

U drugom meču Gacijantep savladao Rize uz dva promašena penala – 2:0

Navijači Partizana sigurno se sećaju Adisa Jahovića. Makedonski napadač pravio je velike probleme odbrani crno-belih u letošnjem dvoboju protiv Malatije. Tim Sava Miloševića je uspešno prebrodio taj izazov, a Jahović je nastavio da rešeta u dresu Malatije. Postigao je 11 golova u prvenstvu, a ove zime se preselio u redove Antalije. Čini se da je klub sa obala Sredozemnog mora napravio pravi potez, pošto je Jahovića platio 1,5 miliona evra. Deluje da bi iskusni napadač mogao da bude vesnik opstanka. Jedan je od najzaslužnijih za večerašnji trijumf protiv Kasimpaše i beg iz opasne zone – 3:1.

Kroz težak period tokom čitave takmičarske sezone prolazi Antalija. Vezali su crveno-beli četiri remija u svim takmičenjima, a večeras su bili bolji od direktong rivala u borbi za opstanak. Nije veliki pritisak opteretio igrače domaćeg tima, odigrali su jedan od najboljih mečeva u sezoni.

Posle nezanimljivog prvog poluvremena, upravo je pomenuti Jahović otvorio seriju golova. Odlično se snašao posle asistencije Fredija i rutinsaaki prevario gostujućeg golmana. Bio je to uvod u desetominutnu oluju Antalije. Domaći su ubrzali ritam i preko Gumusa postigli još dva pogotka. Kasimpaša je stigla samo do počasnog gola.

Mnogo neizvesnije bilo je u sudaru Gacijantepa i Rizea. Domaćin je golom Portugalca Souze u 52. minutu stigao do prednosti. Imao je vrlo brzo Gacijantep još dva penala. Oba je promašio Muhamet Demir. Srećom po njega Gacijantep je sačuvao pobedu. I u nadoknadi stigao do još jednog gola.

TURSKA 1 - 22. KOLO:

Bašakšehir - Bešiktaš  1:0 (0:0)