Prvi put posle devet godina jedan defanzivac Boke Juniors dao gol iz slobodnog udarca

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.24. | 03:55

Kristijan Lema u pobedi nad Rosariom ponovio ono što je 2015. godine uradio Kata Dijaz – 2:1

U savremenom fudbalu štoperi moraju da imaju tehniku veznih igrača da bi se ovim sportom bavili na vrhunskom nivou, ali nije se još došlo do toga da su česti izvođeči slobodnih udaraca u svojim kluboima. Ipak, štoper Boke Kristijan Lema dobio je priliku da to učini na otvaranju utakmice protiv Rosarija i pogodio u metu, čime je olakšao posao sastavu Dijega Martineza u ovom meču – 2:1 (2:0).

Lema je pogodio u četvrtom minutu sa 19 metara udaljenosti, dok je pitanje pobednika ovog meča razrešio Brajan Agire u 15. minutu. Utešni pogodak za goste postigao je Haminton Kampaz u trećem minutu nadoknade.

Argentinski statističari izračunali su da je Lema tek drugi defanzivac Boke u poslednjih devet godina koji je postigao gol iz slobodnog udarca. Pre njega to je učinio Kata Dijaz 2015. godine u ubedljivom slavlju nad Njuelsom na Bombonjeri. Zanimljivo i Lema i Dijaz su na leđima nosili broj dva.

Inače, Kristijanu Lemi ovo je četvrti gol iz slobodnog udarca u karijeri. Prva dva je postigao u dresu Penjarola protiv Danubija i Rivera 2019. godine, a treći godinu dana kasnije u dresu Njuelsa protiv Kolona.

Boka nastavlja da igra po principu toplo-hladno. Sa utakmicom više se probila na osmo mesto, sa šest bodova zaostatka za vodećim Velez Sarsfildom. Ipak, da bi prišao vrhu, sastav Dijega Martizena mora da uđe u seriju pobeda.

ARGENTINA 1 - 13. KOLO:

Sarmijento - Lanus 0:0

Union Santa Fe - Deportivo Rijestra 0:0

Njuels - Belgradno 0:0

Defensa i Hustisija - Barakas 1:0 (1:0)