(Photo Sandić/FK Železničar Pančevo)
(Photo Sandić/FK Železničar Pančevo)

Prvi potpis u Pančevu ovog leta: Šaranov doveo kreatora iz Inđije

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.06.25. | 14:55

Aleksa Kuljanin novi fudbaler Železničara

Jedan vezista otišao, drugi došao. Pošto je realizovan transfer mladog reprezentativca Matije Mitrovića u portugalsku Vitoriju iz Gimaraiša, Železničar je angažovao prvo pojačanje u letnjem prelaznom roku. Ugovor sa pančevačkim klubom potpisao je Aleksa Kuljanin, posle zadovoljavajuće sezone u dresu Inđije.

Kuljanin je još ofanzivniji fudbaler od mladog reprezentativca Srbije i trebalo bi da oplemeni igru tima koji je u prethodnoj sezoni Mozzart Bet Superlige učestvovao u plej-autu, mada nijednog trenutka nije strahovao za opstanak, jer je u toj grupi timova završio bodovno poravnat sa Čukaričkim.

Izabrane vesti

U narednom ciklusu želi više, što je prethodno nagovešteno dolaskom Bojana Šaranova na funkciju generalnog direktora kluba, a prvo pojačanje za vreme njegovog mandata je upravo Kuljanjin.
Dolazak u Železničar je veliki korak u mojoj karijeri. Nadam se da ću ostaviti dubok trag u srcima navijača. Jedva čekam da proslavljamo pobede i uspehe“, istakao je 21-godišnji kreativac, uz dodatak da se nada kako će jednog dana igrati u Ligi šampiona.

Pre nego što se to desi, želi da napreduje i razvija talenat, prepoznat na terenima Mozzart Bet Prve lige Srbije, gde je autorizovao sedam golova, pokrivajuči maltene sve pozicije u ofanzivi. U Pančevu hvale Aleksinu sposobnost da šutira sa distance levom nogom, ali i da probija odbranu rivala. Kao što je činio na prethodnim adresama

Kuljaninovi prvi fudbalski koraci vezani su za rodnu Stražu, selo pored Loznice, da bi u mlađim kategorijama igraš baš za Loznicu, pre nego što je privukao pažnju Partizana. Posle tek jedne sezone u „Zemunelu“, obreo se u Inđiji.
Tamo sam proveo četiri godine, a dve sezone sam igrao za omladince, postigavši impresivnih 45 golova", podseća novi član Dizelke, koji je prvi dodir sa seniorskim fudbalom imao tokom pozajmice u Slovenu.  „U Rumi sam napravio veliki iskorak, zatim sam se vratio u Inđiju, gde sam odigrao baš dobru sezonu i evo me sad u Želji“.


tagovi

FK ŽelezničarMozzart Bet Superliga

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara