Prvenac za pamćenje: Kamavingin „hladan tuš“ usred Liona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.12.19. | 19:14

Sastav Žulijena Stefana vezao četvrtu prvenstvenu pobedu - 1:0

Hladan tuš u Lionu u režiji supertalentovanog veziste Rena Eduarda Kamavinge. Reklo bi se potpuno zaslužen, s obzirom na neubedljivu igru domaćeg tima. Jednostavno, sastav Rudija Garsije tokom čitave utakmice nije uspeo da se nametne kao bolji tim na terenu, nije imao prave prilike, niti ubitačne nalete, za razliku od protivnika koji je dobro znao šta želi. Ren je čvrsto držao bod u svojim rukama, a onda kada mu se za to ukazala prilika preko fantastičnog vunderkinda stigao do tri velika boda - 1:0 (0:0).

Ren se sa ovim bodovima domogao četvrtog mesta na tabeli Lige 1 i potvrdio visoke ambicija u ovoj sezoni. Bilo je to četvrto uzastopno slavlje ekipe Žulijena Stefana, odnosno sedmo na poslednjih sedam prvenstvenih mečeva.

Tokom čitave utakmice viđena je prava rovovska bitka, domaćin je nešto više ambicija pokazao u drugom poluvremenu, kada je prvo tražio penal zbog faula nad Bertrandom Traoreom, a potom su ozbiljne pokušaje imali Kakre i Tuzar i ponovo Traore.

Ipak, kada su sve to uspeli da prebrode, gosti su se potpuno stabilizovali i čekali svoju priliku da odgovore. Konačno, pravi odgovor je usledio u 89. minutu, kada je katastrofalno reagovala odbrana domaćeg tima i dopustila Kamavingi da se bukvalno prošeta kroz šesnaesterac.

Lion je ostao na razočaravajućoj osmoj poziciji na tabeli i ovo mu je bio čak sedmi poraz u dosadašanjem toku sezone.

LIGA 1 - 18. KOLO

Lil – Monpelje  2:1 (1:0)