©Reuters

Prosinečki još čeka na prvi bod, Crnogorci pali posle spornog penala

Vreme čitanja: 3min | pon. 14.10.24. | 22:44

Prečka sačuvala Velšane...

Na debiju je pobedio Belorusiju, potom i Severnu Makedoniju, ali bile su to prijateljske utakmice. Na takmičarskim mečevima Robert Prosinečki još čeka na prvi bod sa Crnom Gorom pošto ni iz četvrtog pokušaja nije uspeo da ga osvoji.

Sokolovi su u Kardifu protiv Velsa u četvrtom kolu B divizije Lige nacija pretrpela novi poraz pa zakucana za dno, bez ikakvih šansi za plasman u elitno društvo ulazi u poslednje dve runde - 1:0 (1:0).

Štaviše, izvesno je da će Crna Gora ekspresno nazad, budući trećeplasirani Island - poražen od Turske 4:2) ima četiri bodova više. I mada će možda zvučati pregrubo, posle svega što (ni)je prikazala utisak je da joj je u C diviziji i mesto trenutno. Evidentno i na stadionu Kardifa ove večeri uprkos činjenici da je selekcija Roberta Prosinečkog pretrpela minimalan poraz, i to posle spornog penala. Jer Vels je, pogotovo u prvom poluvremenu, od strane crnogorskih medija jednog od najlošijih u istoriji njihove reprezentacije - dominirali. Mada su, istina, mogli da je krunišu ubedljivijm rezultatom. Ili makar stignu do nje na ubedljiviji način.

Ovako, ostaće ona upamćena po upitnom penalu iz 36. minuta koji je u pogodak pretvorio Hari Vilson. Isti igrač ga je i iznudio posle starta Vladimira Jovovića, koji tada nije pogodio loptu, ali se čini da isto tako nije dirao ni krilnog fudbalera Fulama. Glavni arbitar Filip Glova je pak video drugalije i bio siguran u svoju odluku te je pokazao na belu tačku, a Vilson pogodio na trećoj uzastopnoj utakmici, potvrdivši još jednom da polako ali sigurno postaje jedan od lidera nove generacije Zmajeva. Generacije predvođene Kregom Belamijem, prvim selektorom u istoriji ove ostrvske selekcije koji nije pretrpeo poraz u uvodne četiri utakmice.

- PENAL POGLEDAJTE OVDE -

Nezadovoljan onim što su njegovi momci pokazali (samo jedan šut za 45 minuta, i to van okvira gola, uz posed lopte od 26 odsto), Prosinečki je u pauzi izvršio četiri izmene, a Crnogorci baš kao i pre tri dana u Samsunu protiv Turske popravili utisak. Ne i rezultat, mada je u 56. minutu bila blizu do gola. Tada je Andrija Radulović, jedan od rezervista, uneo loptu sa desnog krila i majstorski gađao u dalji ugao, ali je prečka sačuvala leđa Karlo Darlouu.

Crnogorci su na kraju ostali bez udarca u okvir gola, a Velšani bez većih problema sačuvali minimalnu prednost. U nadoknadi su mogli i da je dupliraju, ali je lukav udarac Neka Vilijamsa iz slobodnog udarca ukrotio Igor Nikić, verovatno najbolji pojedinac tima tokom oktobarskih utakmica...