Bornmut rešen, problemi nisu: Nespokoj na Enfildu pred misiju „kako dobiti Atletiko dva razlike?“ (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.03.20. | 15:30

Ako Salah i Mane budu raspoloženi...

Slobodan pad je zaustavljen. Za još tri koraka primakao se Liverpul 30 godina čekanoj tituli, još devet bodova potrebna su mu kako bi proslavio prvi pehar šampiona Engleske otkako postoji Premijer liga, ali teško da su navijači spokojni napustili Enfild, jer igra tima Jirgena Klopa zabrinjava kako se primiče revanš osmine finala Lige šampiona protiv Atletika, u kome će branilac evropske krune biti na vraški teškom zadatku da nadoknadi gol minusa iz Madrida.

Otuda, aplauzi za rutinski odrađen posao protiv Bornmuta (2:1), istovremeno i zabrinutost da li će ovakav način igre biti dovoljan da se u sredu veče, na istom meču, obori ultradefanzivna postavka Dijega Simeonea. Ako nešto, pak, može da raduje Crvene jeste što su proradile udarne igle tima. Mohamed Salah i Sadio Mane su u razmaku od samo osam minuta „okrenuli“ goste za juga, ako budu jednako efikasni za četiri dana imaće Liverpul čemu da se nada u utakmici koja može da mu odredi sezonu na međunarodnoj sceni.

Za defanzivnim problemima opterećen Bornmut dovoljna su i dva gola afričkog tandema. Oba iz tranzicije. Prvi, tako što je rezervista Džek Simpson (zamenio Stiva Kuka u ranoj fazi) nezagrejan ušao na teren i dozvolio Sadiju Maneu da mu u doslovce ukrade loptu, protne je do Salaha, a Egipćanin čak imao vremena da se namesti na šut i postigne 70. gol za Redse u jubilarnoj 100. utakmici u Premijer ligi, da bi posle neopreznosti gostijućih fudbalera na centru igrališta Virdžil van Dajk brzim razmišljanjem lansirao Senegalca, a bivši igrač Sautemptona situacije „jedan na jedan“ uglavnom lagano rešava.

Otprilike u 33. minutu, kad se drugi put zatresla mreža Arona Ramsdejla, meč je praktično bio gotov. Čak i na smanjenom broju obrtaja Liverpul je daleko ispred Bornmuta, s tim da je mogao do kraja da bude efikasniji, pošto je Sadio Mane uzdrmao prečku, imao još jedan dobar pokušaj sa distance, u završnici je zicer propustio Roberto Firmino...

Za napad Klop ne bi trebalo da brine. Za odbranu će, sva je prilika, morati da duma kako da je „zategne“, pošto je Liverpul ne samo dozvolio Kalumu Vilsonu da poentira u devetom minutu (iako će navijači diomaćih kazati da je u toj akciji fauliran Vajnaldum), iako je Rajan Frejzer u drugom delu lobovao istrčalog golmana Adrijana (samo da bi Džejms Milner maltene na gol-liniji otklonio opasnost), a minut pre kraja Vilson pred praznim golom – stao na fudbal!?

To prvaku Evrope i timu koji je primio samo 21 gol na 29 utakmica ne bi smelo da se dešava.