©Reuters

Posle šamara od Porta, Benfika protiv Estorila pumpala ego

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.03.24. | 23:33

Lisabonski tim se vratio na pobednički kolosek (3:1)

Poželeće Banfika da što pre zaboravi prethodne dve nedelje, a prvi korak na tom putu predstavljaće večerašnja pobeda nad Estorilom (3:1). Nemoćni gost, jedan od kandidata za ispadanje, bio je idealna žrtva za podizanje samopouzdanja Orlova koji su duel dočekali posle poraza u kupu od Sportinga (1:2), šamara Porta (0:5) i remija sa Rendžersom (2:2) koji ne predstavlja idealan rezultat pred put u Škotsku.

Iako je lisabonski tim već u 15. minutu načeo Estoril golom Orkuna Kokčua na asistenciju Davida Neresa, već u 22. minutu usledio je odgovor Rodriga Gomesa koji je izjednačujućim golom ostavio autsajdera u životu.

Ipak, snove gostiju pokvario je Markos Leonardo koji je u sudijskoj nadoknadi režirao drugo vođstvo Benfike. Tamo gde su stali pred odlazak na pauzu, Orlovi su nastavili već u ranoj fazi nastavka, te je Tijago Goveja u 49. minutu golom za 3:1 praktično stavio tačku na susret i vratili se u poteru za Sportingom kojem su prišli na bod, uz utakicu više.

Novom pobedom, 19. u prvenstvu, Benfika je potvrdila da će zapravo rasplet sezone predstavljati prvi aprilski mečevi, odnosno dva susreta sa Sportingom - revanš u kupu i prvenstveni okršaj. sa druge strane, Estoril je ostao na 22 boda, četiri više od fenjeraša Šavesa, a samo bod u poređenju sa poslednjeplasiranom Vizelom.

PORTUGALIJA 1 – 25. KOLO

Portimonense - Porto 0:3 (0:1)