(©Printscreen)

Pored živog zida u golmanov ugao! Slovan u Celju izvukao živu glavu sa igračem manje

Vreme čitanja: 4min | sre. 24.07.24. | 22:43

Ludogorec tukao još jedan Dinamo u kvalifikacijama za Ligu šampiona

Pekao se na tihoj vatri Slovan u pojedinim trenucima dvomeča protiv Struge, a ipak na kraju prošao bez posledica, bez opekotina. Nije sebe doveo u poziciju da mora da spasava glavu u Makedoniji, ali zato jeste u Sloveniji.

Klub iz Bratislave je imao igrača manje čitav sat. Kada se uračuna i nadoknadno vreme – i više od toga. Napravio je Kirjakos Savidis glupost, zaradio je direktan crveni kartom sredinom prvog poluvremena i saigrače ostavio na cedilu. Srećom po Slovan da Celje nije iskoristilo prilike i da je sve ostalo na lukavom pogotku Luke Bobičaneca, koji je neutralisao David Strelec dok je na terenu bio egal – 1:1 (1:1).

Sve bitno sa rezultatskog aspekta dogodilo se pre no što će grčki vezista biti isključen. Celje je posle desetak minuta igre došlo u poziciju da ozbiljno pripreti iz prekida, Dominik Takač je postavio živi zid i imao krivu procenu. Hrvatski vezista Luka Bobičanec ga je prevario, momak iz Čakoveca je rasplio po lopti u njegov ugao, pored živog zida i uhvatio ga nespremnog.

Ali, malo je bilo potrebno slovačkom timu da vrati sve na nulu. Demonstrirao je Vladimir Vajs šta ume sa loptom, kako njome može da barata. Izmešao je odbranu slovenačkog prvaka, odigrao petom, a David Strelec je zatresao mrežu. Bio je to prvi i jedini udarac Slovana u okvir gola.

Nije ni pomišljao klub iz Bratislave visoko da izađe nakon što je ostao bez Kirjakosa Savidisa. Gledao je samo kako da sačuva živu glavu i revanš ne dočeka sa minusom. I supeo je toj nameri.

Namestilo se Ludgorecu tako da ga i na startu evropskog puta i u drugom kolu kvaliffikacija za Ligu šampiona čeka – Dinamo. I oba je tukao. Jedan kvalitetan meč protiv gruzijskog Batumija bio mu je dovoljan da prođe dalje, otaljao je posao u revanšu i nije platio ceh za slabije izdanje, a u prilično dobroj poziciji nalazi se i posle prvog meča sa klubom iz Minska – 2:0 (2:0).

Dve utakmice u Razgradu – dve rutinske pobede. Manje-više. Ponovo je Ludogorec bio bolji toim, baš kao i u duelu sa Dinamo Batumijem, on se pitao bezmalo za sve i protiv Dinamo Minska. Kada je dodavao gas, pravio je prilike. Kada je odlučio da se povuče, omogućio je rivalu da ga ugrozi.

Dinamo iz misnka imao je dobre periode igre, imao i šanse. Daleko od toga da je bio bezopasan, da su mu napadi bili bezazleni, međutim, realizacija je zakazala. I odbrana u dva navrata. Još jednom je Bernard Tekpetej potvrdio da je ponajbolji igrač Ludogoreca, da od njega preti najveća opasnost.

Treća utakmica u kvalifikacijama za Ligu šampiona i – drugi gol ofanzivca iz Gane. Kako je krenuo, imaće dvocifren golgeterski učinak i ove sezone… Pogodio je na dodavanje poljskog veziste Jakuba Pjotrovskog, a Ludogorec je u završnici prvog poluvremena, u prvom minutu nadoknade, iskoristio i jedanaesterac. Neumoljiv je bio Todor Nedelev.

Vrlo blizu je Ludogorec trećeg kola, no revanš će biti sve samo ne formalnost. Pokazao je Dinamo Minsk da je i te kako u stanju da naudi bugarskom šampionu.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 2. KOLO (PRVE UTAKMICE)

Bode/Glimt – RFS 4:0 (3:0)