Poraz od Bajerna ostavio dubok trag, Tigres razočarao po povratku sa Svetskog prvenstva za klubove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.02.21. | 05:50

Kruz Azul osvojio vredne bodove na teškom gostovanju - 2:0

Tigres je potpuno razočarao po povratku sa Svetskog prvenstva za klubove, pošto je na svom terenu izgubio od Kruz Azula - 0:2 (0:1).

Ekipa Rikarda Feretija je napadala tokom čitave utakmice, ali koncepcija igre i koncentracija unutar redova meksičkog giganta nisu bili na visini zadatka. Lukavi gosti su to iskoristili već u petom minutu, kada su poveli golom Luisa Barona. Vezista Kruz Azula je dobro isratio kontranapad svog tima, a onda centaršut Orbelina pinede glavom sproveo u protivničku mrežu.

Tigres je potom napadao čitavu utakmicu, a pritisak na odbranu protivnika dodatno se povećao ulaskom Nikolasa Lopeza u drugom poluvremenu. Urugvajac je odmah imao veliku šansu, ali nije uspeo. Uloga tragičara u domaćim redovima na kraju je pripala Karlosu Gonzalesu Espinoli, koji je propustio tri izgledne prilike pred golom Hosea Korone.

Kao što to uvek biva, na kraju je usledila kazna. Za nju je u trećem minutu nadoknade bio odgovoran Giljermo Fernandez, koji je krunisao brz kontranapad svog tima i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Guzmana.

Kruz Azul ima razloga da se šepuri na visokoj trećoj poziciji na tabeli meksičke Klausure, dok je u Tigresu uključen alarm jer Feretijev tim ima samo sedam bodova u prvih pet utakmica.