Ponovo otupela Violina oštrica, Đenova zadovoljna bodom, a mogla je da uzme sva tri (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.01.20. | 20:01

Domaćinu nije pomogao ni ulazak Dušana Vlahovića, umesto neubedljivog Kutronea - 0:0

Taman kada se učinilo da je proradio napad Fiorentine, oštrica ekipe Đuzepea Jakinija je ponovo otupela. Na utakmici između Viole i Đenove nije bilo golova, a moglo je da ih bude na obe strane. Više prilika su imali domaći, ali razloga da žale, uprkos zadovoljstvu zbog osvajanje jednog boda, imaju i gosti koji u 15. minutu nisu uspeli da iskoriste jedanaesterac - 0:0.

Udarac iz najstrože kazne, koji je skrivio nesmotreni Pecela, u pogodak nije uspeo da pretvori Domeniko Krišito. Njegov prilično loš udarac po sredini gola pročitao je odlični Matija Perin. Đenovljani su i u finišu meča mogli do gola. Prvo nakon loše reakcije Nikole Milenkovića, koji je umalo zatresao sopstvenu mrežu, a pom se propisno obrukao Andrea Pinamonti, koji je izašao jedan na jedan sa Dragovskim, mogao da bira šta će uraditi, ali je poljski čuvar mreže uspeo da odbrani njegov udarac. Treba napomenuti i da je Milenković na početku meča odlično gađao glavom, ali se tada ponovo istakao Poljak.

Sve ostale opasne situacije uglavnom su se dešavale pred golom gostiju. Fiorentina je u prvom poluvremenu dva puta pretila preko upornog Federika Kijeze, koji je fantastičnu priliku imao i u 79. minuu, a dve odična pokušaja imao je i Pol Lirola. Neubedljivog Kutronea još u 59. minutu zamenio je Dušan Vlahović, koji je doneo odlučnost napadu Fiorentine, ali nijednom nije uspeo ozbiljnije da ugrozi Perina, pošto su gostujući defanzivci uspeli da izblokiranju njegovih nekoliko pokušaja.

Na kraju, kada se sve sagleda, možda i ravnopravna podela bodova. Fiorentina je tek na 12. mestu, a Đenova još uvek u opasnoj zoni sa svega 15 osvojenih bodova. Ipak, današnji meč može da posluži kao ozbiljna motivacija ekipi Davidea Nikole pred predstojeće mečeve u borbi za opstanak.

ITALIJA 1 - 21. KOLO:

Breša – Milan  0:1 (0:0)