Đere ispao u Buenos Airesu

Vreme čitanja: 1min | čet. 13.02.20. | 21:18

Bolji od srpskog tenisera bio Londero – 2:1

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u treće kolo ATP turnira u Buenos Airesu. Njega je u drugom kolu savladao domaći teniser Huan Ignjasio Londero, nakon preokreta, u tri seta 6:7(3), 6:2, 6:1.

Treba reći da je teniser iz Srbije imao velikih problema sa povredom trbušnog mišića i jedva je priveo meč kraju.

Ova dvojica tenisera sastala su se pre samo pet dana na turniru u Kordobi, a tada je slavio Đere, takođe u tri seta.

Prvi set protekao je bez brejka, a onda je naš teniser bio sigurniji u taj brejku, pa je poveo sa 1:0 u setovima. U drugom setu smo videli brejk na samom startu, do njega je došao Londero, ali je Đere imao dve šanse za ribrejk već u narednom gemu. Nije uspeo, i negde u tim trenucima počeli su njegovi problemi. Loše se kretao i imao je mnogo muka kod servisa. Na početku trećeg seta Đere je zatražio i lekarsku pomoć. Činilo se da će predati meč, ali je hrabro odigrao do kraja, mada realnih izgleda nije imao.

Londero će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Pelja- Bagnis.