Tako se postaje šampion – 19 jalovih šuteva i onda Škrtelov sjaj u nadoknadi

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.02.20. | 20:00

Bašakšehir stigao do liderske pozicije posle trijumfa nad Rizeom – 2:1

Nacrtalo se sve Bašakšehiru tokom ovog vikenda. Timu iz turskog megapolisa išao je na ruku remi Trabzona i Bešiktaša, nije mu preterano smetala ni pobeda Sivasa. Kolosalnu šansu imao je Istanbul da stigne do liderske pozicije. I uspeo je to da iskoristi, pošto je golom Martina Škrtela stigao do celog plena na gostovanju Rizeu – 2:1.

Pobeda dobija na značaju ako se zna da je izvojevana u prvom minutu sudijske nadoknade, kada se činilo da gosti neće iskoristi veliku ofanzivu, koju su personofikovali brojni šutevi ka golu Rizea. Istabul ih je imao čak 20. Onaj poslednji Škrtelov je bio najplodonosniji i doneo timu Danijela Aleksića prvo mesto sa bodom prednosti u odnosu na Trabzon. Neko bi rekao da se tako postaje šampion.

Bašakšehir je imao sve večeras u svojim rukama. Čak i vođstvo preko reprezentativca Bosne i Hercegovine Višće u 43. minutu. Prethodno je oboren Ba u šesnestercu domaćina.

Međutim, Rize se nije predao. Igrao je otvoreno i rizikovao. Nagrada je stigla u 60. minutu posle kardinalne greške Epureanua. On je nespretno reagovao, ostavio loptu Umara kome nije bilo teško da donese izjednačenje.

Slutilo je sve na remi. Do konačnog gola Škrtela. Odlično se nekadašnji defanzivac Liverpula snašao posle jednog centaršuta i manirom rasnog strelca pogodio bliži ugao.

U drugom meču večeri Kasimpaša je bila bolja od Denzlija i napravila korak ka opstanku.

TURSKA 1 – 23. KOLO

Sivas - Alanja 1:0 (1:0)