Pobeda Valensije na premijeri: Crveni "iz svlačionice" i penal odluke obeležili početak Primere

Vreme čitanja: 2min | pet. 13.08.21. | 23:12

Slepi miševi minimalcem protiv Hetafea (1:0) krenuli prvenstvenu trku

Početak prvenstva u Primeri doneo je pregršt uzbuđenja i neizvesnosti, međutim ne i previše lepote na šta je u dobroj meri uticao rasplet u uvodnim minutima susreta. Ugo Giljamon je već u prvom napadu gostiju bio primoran da akciju opasnu po gol Slepih miševa zaustaviu prekršajem dovoljnim da zaradi crveni karton, međutim ni igrač manje nije sprečio Valensiju da ubrzo stigne do vođstva koje je potom, uglavnom grčevitom defanzivom, uspela da pretoči u pobedu na premijeri (1:0).

Prelomni trenutak susreta predstavljao je slalom Čeriševa u 9. minutu kojeg na levom boku nisu uspeli da zaustave ni Suarez i Đene u tandemu, a start desnog beka bio je dovoljan da arbitar opravdano pokaže na belu tačku. Usledila su dva minuta rasprave, ali je VAR potvrdio odluku sudije Manzana posle čega je Karlos Soler rutinski matirao Soriju sa bele tačke.

Pogodak španskog ofanzivca uticao je da se Valensija u nastavku mahom fokusira na defanzivu, posebno u drugom poluvremenu tokom kojeg su odlične prilike da donesu izjednačenje imali Arambari i Kukurela, ali je mreža Slepih miševa ostala mirna.

U završnici susreta i gosti su ostali sa desetoricom igrača posle drugog žutog kartona Kabaka, te je bilo izvesno da će Uroš Račić i njegovi saigrači stići do celog plena protiv gostiju za koje su od prvog minuta igrali Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović.

ŠPANIJA 1 - 1. KOLO

Valensija - Hetafe 1:0 (1:0)