
Plzenj poslao 2.500.000 evra za Ovusua, Zvezda čeka i spremna je da izjednači ponudu...
Vreme čitanja: 2min | ned. 04.01.26. | 17:21
Zimska transfer saga mogla bi da dobije epilog u narednih nekoliko dana, Surduličani čekaju i procente od naredne prodaje
Licitacija za Daglasa Ovusua traje! Radnik je počeo pripreme za prolećni deo sezone, brzonogi fudbaler iz Gane je tu, trenira, ali pitanje je samo do kada, jer je sasvim izvesno da će ga klub iz Surdulice prodati tokom januara.
Zainteresovanih klubova za Ovusua je sve više, a javila su se nova dva – Viktorija Plzenj i Crvena zvezda.
Izabrane vesti
Kako saznaje Mozzart Sport, na sto čelnika Radnika stigla je konkretna ponuda iz Češke vredna 2.500.000 evra uz procente od naredne prodaje. A, upravo je procenat od sledećeg transfera nešto na čemu ljudi iz surduličkog kluba insistiraju. Očekuju da će Ovusuova cena dodatno rasti u nekom većem, jačem klubu i da će im se to dodatno isplatiti.
Utisak je da se, ipak, Crvena zvezda polako kristališe kao favorit u trci za dovođenje Daglasa Ovusua. Zbog činjenice da se malo puta poslednjih godina dogodilo da igrač sa domaće scene za kojeg su crveno-beli zagrizli, nije završio na Marakani. Uostalom, suma koju nudi Plzenj je ista ona koju je Zvezda već platila u srpskim okvirima – Mladosti iz Lučana za Uroša Sremčevića. Istina, na Marakani, bar je takav utisak, i dalje većaju kada je reč o kvalitetima krilnog fudbalera iz Gane. Ne spore da im je jako interesantan, znaju da ima fantastične brojke kada je reč o trčanju, ali... Ima i ona škola mišljenja o tome da Ovusu ne bi mogao da predstavlja instant pojačanje, posebno što ovdašnja javnost na toj poziciji očekuje igrača sa ozbiljnim CV-ijem.
Ovusu je tokom jesenje polusezone na 20 utakmica za Radnik postigao sedam golova, a kako se jesen bližila kraju, kako se sve slobodnije i sigurnije osećao na superligaškim terenima, postajao je sve opasniji po protivničke mreže.
Interesovanje za brzonogog Ovusua je ogromno, pa je Radnik već odbio unosne ponude iz Egipta i Saudijske Arabije, potom i od belgijskog Vesterloa u visini 2.300.000 evra... Sada su stigle nove, još veće i primamljivije.
U svakom slučaju, transfer Daglasa Ovusua će biti ubedljivo najveća prodaja u istoriji Radnika, kada god da se dogodi.
tagovi
Obaveštavaj me
FK Crvena zvezda





.jpg.webp)



.jpg.webp)



.webp.webp)



