(@FSS)
(@FSS)

Petrić okupio Orliće i šeretski poručio: Nismo oslabljeni, jer je ovo najbolje što trenutno imamo

Vreme čitanja: 3min | pon. 22.06.26. | 21:44

“Ni za koga ne mogu reći da je zamena, svi su deo ekipe; nekad igraju jedni, nekad drugi”, suočio se selektor sa realnošću pred put u Vels

Kao mehur od sapunice raspukla se euforija oko omladinske fudbalske reprezentacije Srbije, koja je na Evropsko prvenstvo u Velsu trebalo da otputuje kao jedan od favorita. Moglo je konačno da se desi nešto baš lepo za naš fudbal (da ne budemo unapred defetisti, teoretski, Orlići još mogu prijatno da nas iznenade), ali onda su, jedan za drugim, počeli da otpadaju Veljko Milosavljević, Adem Avdić, Mihajlo Cvetković, Andrija Maksimović, Vasilije Kostov, Andrej Bačanin...

Nešto povrede, nešto nerazumevanje klubova, možda i nedostatak diplomatske veštine u Fudbalskom savezu Srbije, tek, Gordan Petrić će na kontinentalnu smotru povesti desetkovan sastav U-19 reprezentacije Srbije. Ne postoji ekipa na svetu koja bi mogla da nadoknadi ovoliko izostanaka, pa se sada i na peto mesto na turniru, koje donosi vizu za Svetsko prvenstvo što se naredne godine održava u Azerbejdžanu i Uzbekistanu, gleda kao na vrhunski podvig.

Izabrane vesti

Jedini plusić iz čitave ove priče: Petrićevi izabranici neće imati nikakav pritisak u Velsu. Šta god da urade, biće čist bonus. Momci su ovog popodneva odradili prvi trening na stadionu Partizana, a plan rada do polaska na putm a onda i početka EP izneo je selektor u izjavi za sajt FSS:

Početak jeste, ali dosta igrača je u trenažnom procesu u klubovima. Treba da se naslonimo na njihov rad iz klubova i iskoristimo ova tri dana u Beogradu za rad bez lopte, da ih pripremimo što bolje. Potom, imaćemo tri dana u Velsu da radimo na taktičkim stvarima. Svi koji su došli maksimalno su spremni i zdravi.“

Timu su se, umesto Vasilija Kostova i Andreja Bačanina, pridružili Vasilije Subotić i Vuk Roganović, a Petriću nakon svega nije ostalo ništa drugo nego da plasira jednu krajnje šeretsku izjavu:

Moji saradnici i ja smo tokom prethodne dve godine zvali veliki broj igrača u reprezentaciju, tako da vrlo dobro poznajemo sve one koji su došli. Ni za koga od njih ne mogu reći da je zamena, svi oni su deo ekipe. Nekada igraju jedni, nekad drugi. Umesto Kostova i Bačanina na spisku su Subotić i Roganović iz Crvene zvezde. Oni su podjednako zaslužili da budu ovde. Imali smo problema sa povredama, dozvolama klubova... Međutim, svi momci koji su ovde deo su tima i treba da iskoriste šansu na Evropskom prvenstvu u Velsu maksimalno i da idu dalje svojim putem. Mi kao stručni štab spremni smo za predstojeće izazove i smatram da ne idemo oslabljeni, jer u ovom trenutku ovo je najbolje što imamo.“

Evropsko prvenstvo održava se od 28. juna do 11. jula, a Srbija će svoje mečeve igra 29. juna protiv Italije, 2. jula protiv Ukrajine i 5. jula protiv Hrvatske. Petrić podseća na kvalifikacije i činjenicu da ni put do završnog turnira nije bio nimalo lak...

Za nijansu je bolja grupa bila u Portugalu. Imaju i najbolje igrače, bili su osvajači i Engleska i Portugal, videli smo da je i Poljska izuzetna ekipa. Timovi koji su obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo dokazali su da imaju kvalitet. Italija, Ukrajina i Hrvatska imaju svojih prednosti i svojih mana, kao što ih imamo i mi. Idemo od utakmice do utakmice, za početak Italija. Siguran sam da su momci spremni, da će pokazati ono što znaju i iskoristiti svoju šansu,“ zaključio je Gordan Petrić.

 


tagovi

Srbija U19Gordan Petrić

Sledeća vest