(@Reuters)

Peroti pogodio na debiju i doneo pobedu Feneru

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.11.20. | 20:48

Antalija celo poluvreme igrala s igračem manje...

Fener je pregrmeo još jedno neprijatno gostovanje - samo jednom slavio u Antaliji u šest prethodnih navrata - slavio rezultatom 2:1 i vratio se na čelo turskog šamionata. Najpopularniji klub Turske čeka na titulu punih šest godina i ove sezone ima imperativ trijumfa. Oseća se pritisak pod kojim Kanarinci igraju, ali za sada im dosta dobro ide. Ovo je četvrta uzastopna pobeda Fenera...

Mesec dana pošto je potpisao za istanbulskog velikana iskusni Argentinac Dijego Peroti upisao je debi. U igru je ušao u 62. minutu umesto zemljaka Hozea Sose i šest minuta pre kraja susreta sa bele tačke doneo vema važnu pobedu svom timu.

Uloga junaka pripada mu u potpunosti pošto je sam i iznudio najstrožu kaznu.

Fener je do prethodno do prednosti doveo Ozan Tufan početkom drugog poluvremena (lepo je po boku probio i poslužio ga Ener Valensija, nekadašnji igrač Vest Hema), a sjajan gol za 1:1 postigao je nemački veteran Lukas Podolski u 54. minutu.

Valja pomenuti da je Antalija u finišu prvog poluvremena ostala s igračem manje, što je značajno olakšalo posao gostima. Zanimljiv je i način na koji je isključen napadač Adis Jahović. U napadu je bio domaćin, lopta je sa boka ubačena u šesnaesterac, a makedonski reprezentativac je u želji da je stigne nagazio odbrambenog igrača Fenera. Arbitar mu je prvo pokazao žuti karton, pa posle pregleda snimka i crveni.

S čovekom manje utakmicu je završio i lider, s tim što je Gumuš crveni dobio u poslednjim trenucima, kada je bilo izvesno da promene rezultata više neće biti.