Slavlje fudbalera Žarkova

Penal napravio problem i u Žarkovu, Kragujevčani digli buru

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.09.19. | 18:50

Biće polemike nakon devetog kola i u Prvoj ligi Srbije...

Žarkovo je na zatvaranju devetog kola Prve lige Srbije savladalo Radnički iz Kragujevca sa 2:0, ali je utakmica poprimila elemente kontroverze pošto se gosti ne mire lako s ovim porazom. Naime, Šumadinci tvrde da su oštećeni spornim odlukama sudijske trojke koju je predvodio Milan Matić.

Sporan je dosuđeni jedanaesterac u finišu prvog poluvremena iz kojeg je domaćin poveo preko Igora Aničića, a za koji gosti tvrde da nije postojao. Prema njihovim navodima, fudbaler domaćih je fauliran nadomak kaznenog prostora, ali je glavni arbitar pokazao na belu tačku i isključio štopera Lazara Petrovića.

Kragujevčani su na zvaničnoj Fejesbuk stranicioptužili glavnog arbitra i pomoćnike.
"Sramotnim suđenjem Mitića, Manojlovića i njihovih pomoćnika našim momcima je oduzeto svako pravo da se na zelenom terenu bore za bodove. Nepostojeći prekršaj van kaznenog prostora okarakterisan je kao jedanaesterac. Na sve to našim momcima su pokazana dva crvena kartona", stoji na zvaničnom Fejesbuk nalogu Radničkog 1923.

Konačan rezultat i trijumf ekipe Ognjena Koromana potvrdio je Aničić drugim golom u 70. minutu, a do kraja su gosti završili meč sa devetoricom pošto je isključen i rezervista Radničkog Velimir Popović koji je dobio dva žuta kartona za samo dva minuta u 86. i 88.