Pauli dao prvi gol u Bundesligi posle 13 i po godina (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.09.24. | 17:38

Ali upisao i treći poraz ove sezone...

Protiv Verdera Augzburgu je pobeda izmakla. Danas je Sankt Pauli zapretio da 'otme' prvu trojku Bavarcima, međutim, uspeli su momci Jensa Torupa da nakon velikih 2:0 sačuvaju ceo plen. Smanjili su gosti na 1:2, bio je to njihov premijerni pogodak u novoj sezoni, ali više od toga nisu mogli. Uzimajući i u obzir statistiku i sve ono što smo videli - ishod potpuno zaslužen. Na kraju je čak Torupov sastav stigao i do trećeg gola, da potvrdi trijumf.

Momci sa Milerntora sve do tog pogotka Karla Bukalfe u 77. minutu nisu imali udarac u okvir gola Augzburga. Čuvar mreže Nediljko Labrović nije se susreo ni sa jednom opasnom situacijom. Momak Alžirskog porekla uspeo je da ga savlada i da na tren zakuva utakmicu, no domaćin je vrlo brzo stavio sve ponovo pod kontrolu.

Augzburg je poveo golom Marijusa Volfa u prvim trenucima prvog poluvremena. Iskoristio činjenicu da se nekada veoma dobro snalazio kao krilo, prebacio loptu na slabiju levu nogu i pogodio supritan ugao.

A nepuna četiri minuta pošto je ušao u igru, Filip Tic je praktično trasirao put Augzburgu do pobede. Frank Onjeka je ubacio iz dubine, da bi se napadač Bavaraca našao na pravom mestu - 2:0.

Treći gol Jusufa Kabadaija plod je čiste kontre. Kad su gosti iz Hamburga svi krenuli napred, da pokušaju da dođu do boda, sevnuo je pravi pas Kristijana Jakića i rutinska realizacija mladog napadača...

Današni gol Sankt Paulija prvi je u nemačkoj eliti nakon 13 godina i četiri meseca.