Pol Lirola (Foto: AFP)

Paje nameštao, Milik promašivao, Lirola prvencem srušio Trou (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.11.21. | 22:46

Marselj slavio minimalcem u poslednjem meču 15. kola

Spuštena je zavesa na 15. kolo Lige 1, ali publika nije mogla da bude zadovoljna predstavom koju je videla. Umesto vatrometa u poslednjem meču runde, na Velodromu - uspavanka. Marselj i Troa odigrali su poprilično nezanimljivu i nesadržajnu utakmicu u kojoj se na kraju teškom mukom pobede domogao domaćin - 1:0 (0:0).

Zategao je Horhe Sampaoli odbranu, na poslednjih pet prvenstvenih utakmica (računajući i večerašnju) mrežu je sačuvao na četiri (uz Nicu i Ren primio najmanje golova - 12), i na stubovima čvrste defanzive u poslednje vreme osvaja bodove. Međutim, na drugom kraju terena pati od neefikasnosti, u pomenutom periodu postigao je samo tri, pa nije ni čudo što teško dolazi do trijumfa.

Večeras na Velodromu isti slučaj. Koliko je prvo poluvreme bilo dosadno govori i podatak da je do odmora viđen samo jedan udarac u okvir gola, a da su i njega uputili fudbaleri Troe. Međutim, u poslednjih pola sata utakmice domaćin je na krilima inspirisanog Dimitrija Pajea postepeno stezao obruč oko gostujućeg gola. I da je Arkadijuš Milik bio podjednako nadahnut, Marselj bi mnogo ranije rešio utakmicu u svoju korist. Ipak, Poljak je propustio obe šanse u kojima se našao posle Pajeovih dodavanja, prvu udarcem sa ivice šesnaesterca, a nekoliko minuta kasnije i udarcem glavom sa peterca (oba puta mu odbranio Gajte Galjon).

Ono što nije uspeo da učini Milik, na kraju je uradio Pol Lirola. I opet posle Pajeovog dodavanja. Izigrao je francuski plejmejker trojicu čuvara na sredini terena, uočio Španca kako utrčava, pravovremenim dodavanjem ga spojio sa golom - Bjankone zakasnio da napravi ofsajd zamku - a bivši fudbaler Fjorentine svojim prvencem u sezoni, a ukupno trećim golom u dresu Marselja doneo svom timu tri boda.

FRANCUSKA 1 – 15. KOLO

Lans - Anže 2:2 (0:1)