Ovo se čekalo 19 godina! Leće slavilo u Torinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.09.19. | 23:16

Povratnik ostvario prvu pobedu, domaćin prvi poraz u sezoni - 2:1

Dočekali su i navijači Lećea da njihov tim posle sedam godina čekanja ostvari pobedu u Seriji A, kao i da nakon neverovatnih 19 godina pauze dočeka slavlje nad Torinom u gostima. Izabranici Fabija Liveranija šokirali su ambiciozne Bikove na njihovom Olimpiku i pokvarili im perfektno otvaranje sezone - 2:1 (1:0).

Da bi utakmica mogla da krene po zlu za domaćina bilo nje jasno nakon pogotka Dijega Farijasa u 35. minutu. Torino pre toga nije imao neke izrazite prilike, a počeo je da preti tek u nastavku preko upornog Belotija. Italijanski reprezentativac prvo je zapretio u 53. minutu, a samo pet minuta kasnije doneo je izjednačenje ekipi Valtera Macarija sa bele tačke.

Ali, Torino nije uspeo da iskoristi taj psihološki momentat i pojuri preokret. Gosti su se brzo konsolidovali i počeli da prete. Kalderoni je u 73. minutu sjajno šutirao, a na odbijenu loptu natrčao iskusni Mateo Mankozu.

Torino je pokušavao na sve načine da stigne do izjednačenja, a u nadoknadi utakmice viđena je prava drama. Beloti je oboren posle prekida u 98. minutu, a glavni arbitar meča Antonio Đua puna dva minuta pregledavao snimak i presudio da nema penala. Meč je na kraju okončan u 111. minutu.