Ovakav "bunker" samo je projektil mogao da probije: Omur slomio Hataj, Trabzon ređa pobede bez primljenog gola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.08.22. | 22:10

Dragoceno slavlje ekipe Abdulaha Avdžija pred prvi meč plej-ofa Lige šampiona sa Kopenhagenom. Utisak pokvarila teška povreda Edina Višće - 1:0

Ozbiljno se namučio Trabzon da bi došao do pobede nad dobro organzivanim Hatajom na otvaranju drugog kola turskog prvenstva, ali je ipak uspeo. Za to je bio zaslužan projektil Abdulkadira Omura, koji je u 71. minutu utakmice snažno opalio po lopti i poslao neodbranjiv udarac u mrežu Erdžea Karderšlera - 1:0 (0:0).

Moglo je sve daleko lakše da ide kada su u pitanju plasnovi Abdulaha Avdžija da u 32. minutu utakmice nije poništen gol Aleksandera Kornelijusa. Danac je na fantastičan način otvorio sezonu, postigao je dva gola u Superkupu protiv Sivasa, potom još jedan protiv Istanbula na otvaranju sezone, a sada je želeo da nastavi taj niz. Ipak, nije uspeo u tome.

Domaćin je napadao, uporno tražio pukotinu u protivničkoj odbrani, ali nije uspeo da stigne do cilja. U jendom trenutku je delovalo da ozbiljno fali ideje u Trabzonovoj igri, ali je zapravo nedostajalo da neko napravi potez koji će iznenaditi protivnika i naterati ga da na kapitulaciju. To je bio udarac Abdulkadira Omura.

Trabzon je napravio dobru uvertiru plej-ofa Lige šampiona i gostovanja Kopenhagenu narednog utorka. Ima tri pobede na startu sezone, i to sve tri bez primljenog gola. Ipak, utisak na večerašnjem meču pokvarila je teška povreda Edina Višće, koji je doživeo težak prelom ruke, pa je kolima hitne pomoći odvežen u bolnicu.

Između dvomeča sa Kopenhabenom, ekipa Adbulaha Avdžija imaće i zahtevno gostovanje Antaliji u trećem kolu trurskog šampionata.

TURSKA 1 - 2. KOLO

Trabzon - Hataj 1:0 (0:0)