©Screen shot

Ovacije za majstora Lukebakija! Napad Sevilje se konačno raspucao i razneo Almeriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 26.09.23. | 21:12

Ubedljivo slavlje ekipe Hose Luisa Mendilibara - 5:1

Niko nije osporavao kvalitet i potencijalne mogućnosti Seviljinih ofanzivnih igrača, ali je više nego jasno bilo da je upravo taj napad bio odgovoran za neubedljive rezultate Andalužana na početku sezone. E pa publika na stadionu Ramon Sančez Pishuan konačno je dočekala da vidi navalu Sevilje u svom najboljem izdanju, što je sa druge strane gostujuću Almeriju koštalo neprijatnog poraza - 5:1 (3:0).

Utakmicu je obeležio sjajni Dodi Lukebakio, koji je dobio ovacije nakon izlaska sa terena u 65. minutu. Belgijanac, koji vodi poreklo iz Demokratske republike Kongo, bio je direktno zaslužan za slom Visentea Morena na samom početku utakmice. Imao je ogromne zasluge za pogodak Jusefa en Nesirija iz sedmog minuta, pošto nakon kornera pogodio prečku glavom, a na nju natrčao Marokanac. Već u narednom minutu postigao sjajan pogodak. Napravio je veleslalom kroz odbranu protivnika, a onda sa nekih 11-12 metara zakucao loptu pod prečku gola na kojem je stajao nemoćni Luis Maksimano.

Igračima Sevilje je takvo otvaranje utakmice ulilo dodatnu dozu samopouzdanja, što je potpuno razoružalo goste i praktično primoralo na kapitulaciju. Već u 38. minutu sve je bilo rešeno po pitanju pobednika ovog meča, pošto je Suso u svom stilu pogodio "malu mrežu" sa ivice kaznenog prostora.

U prvom poluvremenu, od napadačke četvorke, u strelce se nije upisao samo Erik Lamela, ali se i to promenilo na startu drugog dela igre. Dragocen posao u 51. minutu odradio je Adrija Pedrosa, koji se u pravom trenutku ubacio na levi bok, a onda na pravom mestu pronašao dobro postavljenog Lamelu.

Izlazak Dodija Lukebakija značajno je promenio odnos snaga na terenu, odnosno otupio navalu Sevilje, što su gosti iskoristili i preneli težište na protivničku polovinu, što je donekle i rezultiralo dosuđenim jedanaestercem u 71. minutu. Hesus Navas je neoprezno nagazio Laržija Ramazanija s leđa, pa je Luis Suarez sa bele tačke postigoa počasni pogodak za Almeriju.

Ipak, rezervisti Sevilje su u nadoknadi vremena očigledno bili željni dokazivanja, pa je u drugom minutu nadoknade Huanlu Sančez na levom boku pronašao Kikea Salasa, koji je potom opalio po lopti i razornim udarcem pogodio suprotan ugao nemoćnog Maksimana.