(©Reuters)

Otišao je Sinistera, otišao Malasija, ali novajlije Fajenorda igraju kao na struju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.08.22. | 16:28

Tim iz Roterdama kao gost demolirao Vitese – 5:2

Ako se po prvom kolu prvenstvo poznaje, onda navijači Fajenorda mogu mirno da spavaju. Otišao im je ovog leta najbolji igrač Luis Sinistera, otišao je Tajler Malasija, klub je napustio i Siril Desers, ali i bez njih crveno-beli igraju kao ludi.

Došli su na njihova mesta neki novi momci i odmah zaigrali kao da su godinama članovi kluba iz Roterdama. Fajenord je kao gost demolirao Vitese sa 5:2, rivala protiv kojeg su poslednjih godina redovno utakmice bile u okviru 0-2 gola.

Čak je Vitese poveo golom Manhofa u 18. minutu, zagrevala se za to vreme mašina iz Roterdama, a kada je dostigla radnu temperaturu posle pola sata utakmice, počeo je festival golova u mreži domaćih.

Izjednačenje je doneo Valemark na asistenciju novajlije Simanskog, koji je došao iz moskovskog Dinama. Ofanzivni vezista iz Poljske je potom pre kraja poluvremena „namestio“ gol i Danilu, još jednom novajliji, koji je stigao iz Ajaksa. Na poluvremenu bilo je 2:1 za goste.

Odmor na poluvremenu nije usporio Fajenord. Žavairo Dilrosun, momak koji je stigao iz Herte ovog leta, takođe se upisao na premijeri, on je postigao treći gol za crveno-bele i to na spektakularan način!

Potom se Danilo Pereira još jednom upisao u strelce i time ugasio sve nade Vitesea da može makar do boda. Posle rafala novajlija došao je red i na jednog „starosedoca“ da postigne gol, bek Gertruda je krunisao akciju za „petardu“ u Arnemu.

Jeste da je tek početak, prvo kolo, ali tim finaliste Lige konferencije iz prošle sezone izgleda ponovo spektakularno.

Tvente, rival Čukaričkog u kvalifikacijama za Ligu konferencije, uspeo je u 91. minutu da dođe do pobede u Najmehenu. Sem Stajn je našao put do gola i doneo bodove ekipi iz Enšedea.