Antoan Semenjo (Rojters)

Oluja iz Gane oduvala Svece u derbiju juga Engleske

Vreme čitanja: 3min | pon. 30.09.24. | 22:53

Fenomenalna partija Antoana Semenja u pobedi Bornmuta protiv Sautemptona

Kad bi Bornmut imao više igrača kao što je Antoan Semenjo, verovatno bi se borili za neki visok plasman, ali opet, i ono što je večeras pokazao momak iz Gane je bilo više nego dovoljno da se savlada Sautempton - 3:1.

Očekivalo se da bi duel Bornmuta i Sautemptona mogao da bude veoma interesantan, pošto je reč o malom derbiju juga Engleske. Međutim, sve što smo videli u prvom delu susreta bila je rapsodija izabranika Andonija Iraole i agonija tima Rasela Martina sa druge strane. Glavna utvara Sautemptonovog košmara na „Vitaliti“ stadionu zvala se kratko i jasno – Antoan Semenjo.

Krilni napadač iz Gane pravio je dar mar, izluđivao svoje čuvare, driblao, zalamao ih i kao nagrada za sve – stigao je lep gol. Moramo biti iskreni i reći da nije sve bilo ni do igrača Bornmuta, imali su pomoć i u odbrani gostiju koja doslovce – nije znala gde udara. Bezbroj izgubljenih lopti u kritičnim zonama - na 20-25 metara od svog gola. Potpuna indolencija i nepažnja kod vodećeg gola Evanilsona, kao i ostavljanje samog Luisa Kuka na ivici šesnaesterca kod drugog pogotka. Sve su to stvari koje su nedopustive za nivo fudbala kakav je Premijer liga.

Da je Rasel Martin, trener gostiju mogao da zameni svih 11 igrača, verovatno bi to uradio, pošto je od muke mogao samo da čučne i gleda kako njegovi puleni srljaju iz greške u grešku, bez naznake da bi mogli da se oslobode čvrstog stiska Bornmuta.

Izašao je Sautempton sa boljom energijom u nastavku, izgledao bolje i uspeo da preko Harvud-Belisa smanji rezultat na početku drugog poluvremena, dok je domaćin uglavnom pokušavao iz kontri i nekoliko puta bio blizu da postigne gol. Kad se sve uzme u obzir, ako odigrate prvi deo utakmice onako kako je to uradio Sautempton, niste zaslužili ništa više od poraza.