Mojze Ken (Reuters)
Mojze Ken (Reuters)

Odahnuli u Firenci: Mojze Ken pušten iz bolnice

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.02.25. | 12:41

Prvenstveno sa ljudske, a zatim i sa navijačke strane

Skoro je tri meseca otkako se Edoardo Bove smrtno zabrinuo Firencu kada se srušio na teren u ranoj fazi meča sa Interom. Srećom, izbegnute su fatalne posledice, a Boveu je ugrađen srčani defibrilator. Italijanski vezista zbog pravila neće moći više da igra fudbal u Seriji A, ali najvažnije je da se nije dogodila tragedija.

Međutim, juče je novi fudbaler zabrinuo renesansni italijanski grad. Mojze Ken je se povredio u duelu sa Veronom. Došlo je do sudara u kojem je povredio glavu, zaradio šavove, te se vratio se na teren. Međutim, zabrinuo je sve na Bentegodiju i čitavu Firencu kada se praktično onesvestio nakon par minuta. Iznet je sa terena uz masku za kiseonik i prevezen u bolnicu.

Izabrane vesti

Danas je, Viola svojim zvaničnim kanalima obavestila javnost da je Italijan sa korenima iz Obale Slonovače dobro, da je pušten iz bolnice i da su svi dijagnostički medicinski testovi pokazali da je sa najboljim strelcem Ljubičastih sve u redu.

Prvenstveno, odahnula je Firenca sa ljudske, a zatim i sa navijačke strane. Iako su vezali tri poraza nadaju se na Artemio Frankiju da mogu do Lige šampiona do koje ih trenutno deli pet bodova. Znaju da je jedna od ključnih karika na tom putu upravo Ken kao jedno od najboljih pojačanja Serije A ove sezone, kao drugi strelac takmičenja i autor 15 pogodaka.

Podsetimo, Fjorentina je minulog leta platila Kena Juventusu svega 13.000.000 evra. Stara dama polaže pravo i na bonuse u vrednosti od 5.000.000 evra. U početku je delovalo da je Viola možda i preplatila momka koji prošle sezone na 20 utakmica nije postigao nijedan gol, ali se 24-godišnjak iz Verćelija ispostavio kao apsolutni pogodak.


tagovi

Mojze KenFjorentina

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara