Dembele rešio derbi Rone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.20. | 23:05

Lion ostao u trci za Ligu šampiona...

Na papiru derbi Rone, na terenu ipak nešto drugo. Desetkovani Sent Etjen nije imao snage da se suprotstavi svom velikom rivalu Lionu, definitivno mu je presuđeno, ruku na srce, tek u sudijskoj nadoknadi (0:2), ali četa Rudija Garsije samo je jednom za čitav meč zadrhtala i zabrinula se za konačan ishod. Bilo je to u 88. minutu, posle jednog prekida, kada su domaći umalo postigli autogol. I to je bila najozbiljnija šansa za srčane goste.

Zelenima sve čestitke za borbenost i želju, sa mnogo skromnijim sastavom pokušali su da se nose (igrali bez nekolicine ponajboljih igrača, poput Amume, Mone Pakea, Hazrija, suspendovanog Kamare...), međutim tri boda zasluženo ostaju u Lionu. Lavovi su imali loptu u nogama nešto više od 70 odsto vremena, stvorili su mnogo više opasnih prilika i na sve to dva gola su im poništena. Doduše opravdano. Ali oba puta uz konsultaciju VAR-a.

Utakmicu je odlučio Musa Dembele, momak koji ponovo pronalazi ubitačnu formu iz prvih petnaestak kola sezone. U prošlom kolu gol i asistencija protiv Meca, dobra rola u pobedi protiv Juventusa i večeras odluka. Prvi gol u 27. minutu nakon lepog centaršuta Auara. Neshvatljivo, doduše, kako su defanzivci Sent Etjena ostavili samog Dembelea...

Da uloga forme nema tako veliku ulogu kada su ovakvi derbiji u pitanju pokazalo se još jednom. Mada su pogubili skoro sve od kraja januara Momci Kloda Puela zbili su redove i nisu dozvolili da budu deklasirani, što su im mnogi predviđali.

Za to je u dobroj meri zaslužan i VAR. Lion je preko Tuzara sredinom drugog dela poveo sa 2:0, a kontrolna soba kazala - ne. Ofsajd. Da bi se slična situacija ponovila na šest minuta pre kraja kada je Toko Ekambi pogodio - ponovo uz nedozvoljenu poziciju.

Sent Etjen se konačno predao u sudijskoj nadoknadi. Bio je penal koji je Dembele pretvorio u konačnih 2:0...

FRANCUSKA 1 - 27. KOLO

Nim – Marselj 2:3 (1:2)