Od ovoga može da se rikne (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 01.12.19. | 19:27

Čudesni Lester preokrenuo protiv Evertona u nadokandi - 2:1 (0:1)

Nastavlja se bajka Lestera! Izgledalo je da izlaza nema, da Everton nosi bod na Gudison, ali zlatna rezerva Keleči Iheanačo to nije dozvolila. Kakva noć za Nigerijca i fanove ovog sjajnog tima. Prvo asistencija za izjednačenje Vardiju, pa i onda gol za veliki preokret Lisica u 94. minutu i vredan trijumf od 2:1 (0:1).

Zaslužen, jer je tokom svih 90 i kusur minuta sjajni tim Brendana Rodžersa igrao fudbal. Čak i kada im nije išlo. Lep, atraktivan, brz, onakav kakav pravi ljubitelji ove igre obožavaju viđen je u poslednjih pola sata i na kraju je Lester i nagrađen za trud koji je uložio u drugom poluvremenu.

Ako je neka senka pala na ovu pobedu Lisica to je onda prvo poluvreme u kojem su domaćini bili neprepoznatljivi, malokrvni i mlaki... Nisu igrali kako su nas navikli za sve ove nedelje, a presekao ih je i pogodak Brazilca Ričarlisona iz 23. minuta, koji je pao iako gostujući tim nije igrao ništa naročito.

Samo jednu pravu priliku za domaćine propustio je Ajoze Perez u ranoj fazi meča, a kako Španac nije bio na nivou, jasno je zašto je prvi napustio igru u 62. minutu i ustupio mesto zvezdi večeri Iheanaču. Ta izmena unela je živost u napadačku igru Lisica, a posle samo nekoliko trenutaka na terenu nekadašnji napadač Mančester Sitija je majstorski proigrao Džejmija Vardija posle izvrsne kontre, a ovaj poravnao rezultat u 68. minutu.

Bio je to čak 12. pogodak golgetera Lisica koji je lider na vrhu liste strelaca, ali i igra u fenomenalnoj formi jer mu je ovo šesti vezani meč na kojem je postigao barem po gol. Nastavio je Lester da gazi, da napada, Everton čiji će trener Marko Silva verovatno popiti otkaz posle ovog meča, pokušavao je iz kontri preko Moize Kena, ali su Karamele pale u nadoknadi.

Posle sjajne kontre, Rikardo Pereira je majstroski proigrao Iheanača, Nigerijac fintom izigrao čuvara i majstorski matriao Pikforda za fantastičnih 2:1. Postojala je za trenutak dilema da li je bio ofsajd ili ne, gledao se i VAR, ali je na kraju odluka bila poštena. Gol!

Taj pogodak je označio početak velikog slavlja domaćih igrača i navijača, a drži i sjajne Lisice u poteri za nedodirljivim Liverpulom. Lester je posle šeste vezane pobede na osam bodova zaostatka za Crvenima, i bez obzira kako se završi trka ne možemo, a da ne ponovimo - milina ga je gledati!