Novi Pazar zimuje u gornjem domu, Zlatiboru bod za kraj

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.12.19. | 15:37

Đokić presudio Smederevcima

Pala je zavesa na jesenji deo sezone u Prvoj ligi Srbije. Odigrane su danas poslednje dve utakmice 23. kola, koje su prethodno odložene zbog snega.

Najveći dobitnik dana je Novi Pazar, koji je kod kuće pobedio Smederevo i time obezbedio da zimuje u gornjem delu tabele – 3:1. Sve što je bilo vredno na utakmici, sva četiri gola, viđeno je u prvom poluvremenu.

Blistao je na terenu Miloš Đokić, koji je postigao dva gola za Pazarce. Domaći su poveli pogotkom Hota već u 4. minutu, da bi Đokić sa golovima u 28. i 32. minutu trasirao put plavo-belima do pobede. Počasni gol za Smederevce postigao je Basrak u 36. minutu.

U drugoj utakmici dana Zlatibor i Radnički iz Kragujevca su odigrali bez golova – 0:0.

Ovaj rezultat je veliko razočaranje za Zlatiborce, koji su posle sjajne prve polovine jeseni, zapali u tešku krizu u nastavku. Njima je ovo bio šesti uzastopni meč bez pobede, od mogućih 18, osvojili su samo pet bodova i zbog toga će zimovati na trećem mestu tabele.